Turbaplokk

  • Print
  • PDF

3 tk / pakend, üks plokk 40 x 24 x 22 cm

Kirjeldus

Kekkilä Turbaplokk on vastupidav looduslik materjal aedade rajamiseks. Turbaplokkidest võib aeda ehitada erinevaid moodustisi ja detaile. Selle kasutusvõimalused ulatuvad jaapani stiilis sammaldunud aiast kuni traditsioonilise
köögiaiani.

Turbaploki sisse võib otse istutada happelist mulda eelistavaid taimi, näiteks kännasmustikaid, pohli või murakaid. Turbaplokki saab kasutada ka mulla sisse purustatult happelist mulda eelistavate taimede kasvualusena. Samu Turbaplokke saab aastaringselt kasutada mitmesugusel otstarbel. Sügisel saab neist ehitada talvekaitseid külmakartlikele taimedele, kevadel kas või lillepeenraid ääristada või neist pikaealise turbaplokimüüri rajada.

Kasutamine

Turbaplokk koosneb pungsamblast. Plokid on lõigatud soost ning neid ei ole töödeldud. Ühe ploki suurus on umbes 40 x 24 x 22 cm.

Kui Turbaplokk seisab pikalt varjulises kohas ja saab ühtlaselt niiskust, kattub see ilusa samblakihiga. Sambla kasvu saab kiirendada, kui kasta Turbaplokki samblapuru ja piima seguga või tupsutades Turbaploki pinda turba-piimaseguga. Turbaplokk seob endasse palju vett, mis aurustudes tekitab taimedele hea mikrokliima.