Kasvule hoogu kattemulla abil

Aiapõõsad ja mitmeaastased taimed saavad kasvule hoogu juurde, kui neid juba varakevadel rehitseda ning nende juurtele lisada katteks Kekkilä uut kattemulda, kevadise aia hooldusmulda. See parandab võrsete kasvu, edendab juurdumist ja äratab mitmeaastased taimed aias õitsele.

40 liitristesse kottidesse pakitud Kekkilä Erimulda on lihtne kasutada kevadise aia hoolduses. See rehitsetakse ühtlase kihina senise mullapinna peale.

Suuremakasvulistele püsikutele, nagu floksid ja päevaliiliad, soovitame umbes 4-sentimeetrist kattemullakihti. Veidike madalamatele püsikutele piisab 1–2 sentimeetrisest kihist.

Täiskasvanud põõsaste alla võib levitada 10 sentimeetrit kattemulda, tuleks vaid jälgida, et mitte katta mullaga põõsaste võrasid ja oksi. Madalad kiviktaimla taimikud saavad hakkama ilma uue mullata, kuid vajavad ilmselt väetamist. Soovitame ära kasutada ka püsikute lõikamisest tekkivaid taimeosi.

– Jäta võimalikult suur osa lõikejääkidest hakituna peenrale taimede ümber. Levita selle peale ülemiseks kattekihiks kattemuld. Sel moel jääb putukatele ja väikeorganismidele töötlusmaterjali ning taimedele jääb rikkalik kogus toitaineid. Sel moel puhastub ka püsikupeenar.

Mõnede taimede puhul tasub olla ettevaatlik kattemulla kasutamisel. Happelist mulda eelistavatele taimedele, nagu näiteks rododendron, tuleb kasutada lubjavaba turvast või rodomulda.

Kuigi kattemulda on kõige otstarbekam kasutada kevadeti, võib seda kasutada läbi suve kuni augustikuuni. Hiljem taimed ei vaja enam kattemullast saadavaid toitaineid kuna sügisel valmistuvad taimed juba talvepuhkuseks ning sügisvihmad uhuksid toitained lihtsalt minema.

Tekst: Lars Österlind

Which country site would you like to visit?