Viimistle oma aed Dekoratiivkividega

Nägus, piisavalt suur ja ühtlane Dekoratiivkividest pind korrastab aeda ja tõstab esile selle eri elemente – näiteks taimed ei lange enam otse sillutisele. Sobitage Dekoratiivkivid kaalutletult aia värvitoonide ja stiiliga.

Koristekivillä päällystetty polku

Kuidas Dekoratiivkive kasutada?

Dekoratiivkivid sobivad istandike põhjale, puude ja põõsaste ümber, ehitiste ja hekkide veerde ning pottide pinnale. Kivid koguvad soojust, tänu millele tunnevad talvekartlikud ja pinnalähedaste juurtega taimed end päikese käes soojeneva kivikihi sees hästi. Kivide alla on soovitatav asetada nende värviga sobiv geotekstiil.

Kekkilä Dekoratiivkivid

Pastelne Kvartsiit – harmoneeruvad helerohelised ja -punased ning kreemjad toonid ning tagasihoidlik läige rõhutavad taimede värve ja vorme. Fraktsioon 8–12 mm.

Valge Gabro sisaldab halli ja roosat. See on loomulikumat tooni kui puhas valge. Sobib kokku nt okaspuude ja dekoratiivsete heintaimedega. Fraktsioon 5–12 mm.

Must Diabaas on kuivana tumehall kivi. See sobib näiteks liivast käiguteede katteks ning aiasillutiste ja rajatiste viimistlemiseks. Fraktsioon 8–12 mm.

Punane Graniit on tuttavalt punetav kivim. See sobib hästi näiteks kiviktaimla katteks või betooniga sobitamiseks. Fraktsioon 8–12 mm.

Kivikatte hooldus

  • Kivide alla on soovitatav asetada nende värviga sobiv geotekstiil.
  • Puhastage kivipinda taimejäätmetest, soovitatavalt kuiva ilmaga.
  • Kivid on loodustooted, mistõttu esineb ka mõningaid värvi- ja vormierinevusi.

 

Dekoratiivkivid ja -multšid sobivad istutusalade viimistlemiseks. Multšipind toob taimede värve ja vorme hästi esile ning aitab nende eest hoolt kanda.

 

Koristekivi Pastelli kvartsiitti

Pildil on Dekoratiivkivi Pastelne Kvartsiit.

 

Dekoratiivkivid sobivad ehitiste seinte ja aia muude rajatiste, nt terrasside viimistlemiseks. Sobitage eri kive kokku ning tõstke aia värve ja vorme esile.

Ison ja pienen koristekiven yhdistelmä

Pildil on Suur Dekoratiivkivi Hall Graniit ja Dekoratiivkivi Valge Gabro.

 

Dekoratiivkivid sobivad plaatkatete ja sillutiste serva ning aia käiguteede pinnakattermaterjaliks. Kivid laotatakse tasandatud ja tihendatud klibule.

Valkoisella gabrolla päällystetty polkuPildil on Dekoratiivkivi Valge Gabro.

 

Valige aia muude rajatiste, nt sillutisega ühte tooni Dekoratiivkivi. Nii jääb üldmulje terviklik.

Punaisella graniitilla päällystetty piha.

Pildil on Dekoratiivkivi Punane Graniit.