Ilutaimed

Hästi hooldatud taimed toovad rõõmu ja ilu nii koju kui aeda. Saa inspiratsiooni headest nõuannetest ja tutvu taimede hooldus- ja istutamisjuhistega.

 • Puud ja põõsad

  Puitvarreliste taimedega lood kestva ilu ja hooajalisi erisusi aeda. Puude ladvad loovad mugavaid varje. Põõsad ja viinapuud annavad hädavajaliku kaitse ja tausta teistele taimedele. Aeda täiustavad õitsvad põõsad, mis loovad erilise silmailu.

  Sobivasse mulda istutatud rododendronid, hekipõõsad, roosid ja erinevad ronitaimed saavad hea kasvu alguse. Juhiseid ja nõuandeid enne istutamist ja õnnestub.

 • Suvelilled

  Kaunid, hästi kasvatatud suvelilleamplid ehivad terrassi, rõdu ja aknalauda. Sobivasse mulda istutatud suvelilled õitsevad külluses ja neid on lihtne hooldada. Kompositsiooni nõuanded ja istutamise ideid uute lillesibulate ja seemnete näol leiab lillepoest iga kevad arvukalt.

  Suvelilled kasvavad kiiresti ja kui nad õitsevad rikkalikult ja pikalt, vajavad nad pidevat täiendavat väetamist. Vaata meie nõuandeid ja õnnestu suvise lillehiilgusega.

 • Püsikud ja sibullilled

  Mitmeaastased püsikud ja sibullilled sobivad oma liigirikkusega mistahes aeda, nii suurde kui väikesesse. Lisaks õitsemisele on püsikutel palju pakkuda varakevadest hilissügiseni ning ka talvel. Vaata näiteks lehekuju ja talviseid lillevarsi.

  Enne istutamist on hea veenduda, et kasvupaik on istutamiseks sobiv ja kasvupinnas korralikult rajatud. Heas ja toitvas mullas jätkavad püsikud õitsemist aasta aasta järel.

 • Muru

  Hästi hooldatud muru on aia kaunistus.

  Hästi hooldatud muru kestab pikalt ja on aia kaunistus. Samuti vajab ta hoolt ja toitaineid nagu teisedki aiataimed. Tähtsaim hooldustöö on kevadel muru lupjamine ja  väetamine, et anda uut hoogu heaks kasvuks. Loe meie juhiseid kui soovid ilusat muru, kas luua uus või hooldada vana.

 • Rohelised toataimed

  Sisusta kodu kaunite roheliste toataimedega. Rohelised taimed värskendavad ning täiendavad kodu. Lisaks ilule puhastavad nad õhku. Rohetaimed on hea paigaldada sinna, kus oleme ning viibime tihti, sest nad loovad loomuliku ja rahustava interjööri.

  Rohetaimed, nagu ka teised taimed, kasvavad kõige paremine neile sobivas mullas. Lugege meie juhiseid õige mulla valiku, pinnase ja väetamise osas.