Mullad

Külvimuld

 • Profikasvatajate lemmik
 • Peen ja õhurikas
 • Nõrgalt väetatud

Külvimuld on kõigi seemnete külvamiseks ette nähtud erimuld. Kerge struktuuriga ja õhurikas, peent heledat turvast ja liiva sisaldav muld on ideaalne kasvusubstraat väikestele ja peenikeste juurtega taimedele.

 • Pakendid

  6 l / 30 l

Kirjeldus

Külvimuld on lubjatud, nõrgalt väetatud ning sellele on lisatud juurestiku arengut ja juurdumist soodustavat huumuseühendit. Tänu peenele struktuurile on lihtne täita ka väikseid külvipotte.

Külvimulla tihedust ja õhulisust on parandatud mineraalainetega. Tänu vee ühtlasele kapillaarsusele toimub ka idanemine ühtlaselt.

Külvimuld sobib eriti hästi seemnete külvamiseks, samuti pistikute juurutamiseks, istikute järelkasvatamiseks ja võrsete kasvatamiseks.

Tootekirjeldus

Toorained: hele freesturvas ja liiv.

Jämedus: alla 16mm.

Lisatud ained: 6,2 kg/m3 dolomiidilubi, Kekkilä üldväetis: NPK 14-4-20, 0,5 kg/m3 Humistar-huumushape.

MULLA ANALÜÜS: juhtimisvõime 18 mS/m; PH 6,0; vees lahustuv lämmastik (N): 260 mg/l; fosfor (P): 50 mg/l; kaalium (K): 450mg/l; niiskus: u. 50 %.

Kasutamine

 1. Puistake muld puhtasse kasvatusnõusse: potti, külvikasti või spetsiaalsesse patareisse. Tasandage muld, külvake seemned ja kastke. Võite katta seemned kergelt väga õhukese mulla- või liivakihiga. Ärge katke seemneid, mis vajavad idanemiseks valgust, vaid vajutage need sõrmega kergelt mulda kinni.
 2. Kastke külvi ettevaatlikult, sest liiga märjas mullas võivad tekkida hallitusseened. Enne järgmist kastmist laske mullapinnal kergelt kuivada või kastke seda pihustist või potialuse kaudu.
 3. Kui on tekkinud esimesed pärislehed, kastke külvi vajaduse korral lahja väetiselahusega, näiteks vedela Kekkilä Maheväetisega.
 4. Pange taimed suurematesse kasvupottidesse kasvama ehk pikkige need Kekkilä Istikumulda.

Turba tõttu võib mullasegu sisaldada kõdunemata kiude, nagu tuppvillpeasid ja väikseid puiduosakesi.

Kasutusjuhend

 • Mulla kulu oleneb nõu suurusest.

  Tihendage mulla pinda veidi ja jätke nõu ülaserva umbes 1 cm kastmisvaru.

Which country site would you like to visit?