Mullad

Kasvatuskott, looduslik

 • Lihtne kasutada – lihtsalt istutage taimed mulda
 • Mugav – sobib rõdule ja terrassile
 • Looduslikult väetatud ja lubjatud

Kasutusvalmis Kasvatuskott köögiviljadele, maitsetaimedele ja suvelilledele. See sobib näiteks köögiviljade ja salatite kasvatamiseks rõdul ja kasvuhoones. Taimed võib otse pakendisse istutada.

 • Pakend

  40 l

 • Mõõtmed

  100 x 30 x 10 cm

Kirjeldus

Kasvatuskott sisaldab kvaliteetset heledat kasvuturvast ning liiva ja peenliiva. Tootele on lisatud lupja ja kasvuhooajal aeglaselt lahustuvat looduslikku väetist. Kasvatuskott sobib eriti hästi köögiviljadele, nagu kurk, tomat, suvikõrvits, paprika ja salat. Sellesse võib rajada ka väikse aia maasikapeenrad.

Turba tõttu võib mullasegu sisaldada vähesel määral kõdunemata looduslikke kiude, nagu tuppvillpeasid ja väikseid puiduosakesi. Jämedateraline koostis muudab mulla õhulisemaks.

Kasvatuskott sobib hästi ka juhul, kui ruumi on vähe, sest kotti on tänu selle pikale ja kitsale kujule mugav kasutada. Kasvatuskoti võib asetada nt Kekkilä Jalgadel Kasvatuskasti või aiandustarvete kaupluses müüdava sobivas suuruses kastmisaluse sisse.

Tootekirjeldus

Toorained: erinevad heledad samblaturbaliigid, kvaliteetliiv, jäme liiv, kompost.

Jämedus: keskmiselt jäme.

Lisatud ained: 6,2 kg/m3 Mg- sisaldusega lubjakivipulber (kõrgekvaliteediline), Mg 5 %, 1,5kg/m3 Looduslikku väetist (lihaluujahu, vinass, kanasõnnik)

MULLA ANALÜÜS: juhtimisvõime (SFS 1+5): 19 mS/m; pH (1+5) 6,2; vees lahustuv lämmastik (N): 50 mg/l; fosfor (P): 55 mg/l; kaalium (K): 200 mg/l; niiskus: u. 40 %.

Kasutamine

 1. Lõigake taimede jaoks kogu pakendi pikkuses märgitud jooni mööda või enda äranägemise järgi augud.
 2. Kastke kergelt. Istutage taimed istutusaukude kaudu otse pakendisse. Kotil on viis märgistatud istutuskohta. Rohkem ruumi vajavad taimed (tüvitomat, kurk) tuleks istutada kotti 2–3 taime kaupa.
 3. Võite ka teha piki kotti sisselõiked ja külvata neisse salatit või kasvõi suvelilli.
 4. Vältige ülekastmist, sest turvas hoiab juba iseenesest hästi niiskust. Tehke koti küljele u 1 cm kõrgusele selle põhjast sisselõige, et liigne vesi saaks vajaduse korral välja voolata.
 5. Väetage köögivilju, suvelilli ja maitsetaimi vedela Kekkilä Maheväetise või Kekkilä Maheda Aiaväetisega. Selleks et taimed saaksid kasvamiseks ja saagi kasvatamiseks piisavalt toitaineid, alustage väetamist kohe ja jätkake seda kogu kasvuperioodi jooksul.

Maasikapeenraid on lihtne rajada, kui teete koti pealmisele poolele märgitud joonte järgi U-kujulise sisselõike ja pöörate koti avatud poole vastu maad. Tõmmake lahtilõigatud kile koti alt ära, nii et muld puutub aluspinnasega kokku. Aluspinnas peab olema umbrohust puhastatud. Samuti võite rajada maasikapeenrad geotekstiili peale. Ühte kotti istutatakse ühtlaste vahedega kolm maasikataime.

Kasutusjuhend

 • 2–3 tomati-, kurgi- või suvikõrvitsataime koti kohta

Which country site would you like to visit?