Jäta sisu vahele
Kodu & Aed tooted

Taimevalgusti

Läbi müüdud

Taimevalgusti on elegantne taimelamp, mis sobib nii tootega kaasas olevale betoonjalale kui ka Taimekasti või Taimetrepi taimede valgustamiseks.

Toataimed ja ürdid saavad talvel paremini hakkama, kui anda neile lisavalgust.

Elegantne Taimevalgusti sobib nii sise- ja välitingimustesse.

Taimevalgusti sobib kokku ühendamiseks Taimekasti ja Taimetrepiga.

Toode on saadaval ka hästivarustatud aiakauplustes.

Toote mõõdud

Kõrgus 140 cm

Materjal

Metall, betoon

Pirn

E27 (ei kuulu komplekti)

IP klass

IP44

Tootekood

31733

Läbi müüdud

Taimevalgusti on niiskuskindel ja seda saab kasutada nagu muud Kodu & Aed mööblit nii sise- kui välitingimustes. Valgusti kõrgust saab tänu kere konstruktsioonile astmeliselt reguleerida.

Toode on valmistatud Soomes.

Kekkilä Taimevalgusti toob lisavalgust kõigile kodu taimedele kui päikesevalgust pole piisavalt. Stiilne valgusti kuulub Kekkilä Talveaia mööblisarja, mille kujundas disainibüroo Pentagon Design.

Maitsetaimede ja rohelise kasvatamine: pimedal sügis-talvisel aastaajal saab maitsetaimede kasvu jätkata ja kiirendada tänu Taimevalgusti lisavalgusele. Taimevalgustit saab kinnitada ka Taimekasti külge. Kui temperatuur sügisel langeb, vii Taimekast siseruumi, kus maitsetaimede kasvu periood jätkub. Talvel annab Taimevalgusti poti- ja soojas kliimas kasvavatele taimedele vajalikku valgust.

Toataimed: enamik toataimi vajab talvepäevadel päevavalgusest rohkem valgust. Eriti kaktused ja sukulendid, mis on kohanenud rohke päikese ja soojusega. Lisavalgust on vaja ka siis, kui taimed paigutatakse ruumi sisemusse akendest eemale.

Taimede valguse vajadus on erinev: paksulehelised ja mahlakad rohelised taimed vajavad tavaliselt rohkem valgust kui õhukese lehega taimed. Samamoodi vajavad valged ja kollased lehed rohkem valgust kui isegi roheliste lehtedega toataimed. Kui toataime vajadusteks on liiga vähe valgust, siis taim ei õitse ja lõpetab kasvu või võib aeglaselt surra.

Taimevalgustit saab kasutada nii siseruumides kui ka õues katuse alustes ruumides. Valgustit saab kasutada koos kaasasoleva betoonalusega või ühendada Taimekasti või Taimetrepiga.

Valgusti sobib standardsetele E27 pirnidele (energiasäästlik, halogeen- või LED-pirn). Turul on saadaval spetsiaalsed lambid, mille kiirgus on kohandatud taime nõutavatele lainepikkustele. Rohke sinine ja punane kiirgus aitavad taimel nii pikkuses kasvada kui ka intensiivistuda.

Avainlippu

Otsi