Miks on vaja spetsiaalset Külvimulda?

Seemnete külvamine on väga lihtne, kui kasutada just selleks otstarbeks ette nähtud mulda. Kekkilä Külvimuld moodustab mitmesugustele seemnetele suurepärase substraadi.

Kekkilän Kylvömulta tarjoaa ihanteellisen alustan siementen kylvämiseen

Kasvamise algetapis on taime vajadused teistsugused kui täiskasvanuna. Liiga jämeda struktruuriga palju turvast sisaldav muld ei paku väikestele juurtele vajalikku kontaktpinda, liiga tugevalt väetatud muld jällegi takistab taimel vee omastamist. Selleks et külv õnnestuks, tuleb kasutada õiget mulda – see peab olema piisavalt peene struktuuriga, nii et arenevad juured saavad sellest tuge, samuti peavad olema sobivad nii selle pH kui ka toitainesisaldus.

Kekkilä Külvimuld on just selline, kõigi taimeseemnete külvamiseks sobiv erimuld. See on kerge struktuuriga ja õhurikas, peent heledat turvast ja liiva sisaldav muld – ideaalne kasvusubstraat väikestele ja peenikeste juurtega taimedele. Mõõdukalt väetatud Kekkilä Külvimullas on taimede kasvustardiks vajalikku lämmastikku.

Taim peab kasvatama kiiresti tugevad juured, mis võimaldavad sel suureks kasvada. Sel põhjusel on Kekkilä Külvimulda lisatud ka huumuseühendeid, mis tugevdavad just juurte kasvu, räägib Kekkilä tootearendusjuht Pekka Järvenpää.

Esialgu ei vaja ega tarbi taim palju toitaineid, mistõttu on Külvimulla väetisesisaldus väiksem kui näiteks lillemullal.

Kekkilä Külvimuld põhineb profitootel.