Jäta sisu vahele

Miks on vaja spetsiaalset Külvimulda?

Seemnete külvamine on väga lihtne, kui kasutada just selleks otstarbeks ette nähtud mulda. Kekkilä Külvimuld moodustab mitmesugustele seemnetele suurepärase substraadi.

Kasvamise algetapis on taime vajadused teistsugused kui täiskasvanuna. Liiga jämeda struktruuriga palju turvast sisaldav muld ei paku väikestele juurtele vajalikku kontaktpinda, liiga tugevalt väetatud muld jällegi takistab taimel vee omastamist. Selleks et külv õnnestuks, tuleb kasutada õiget mulda – see peab olema piisavalt peene struktuuriga, nii et arenevad juured saavad sellest tuge, samuti peavad olema sobivad nii selle pH kui ka toitainesisaldus.

Kekkilä Külvimuld on just selline, kõigi taimeseemnete külvamiseks sobiv erimuld. See on kerge struktuuriga ja õhurikas, peent heledat turvast ja liiva sisaldav muld – ideaalne kasvusubstraat väikestele ja peenikeste juurtega taimedele. Mõõdukalt väetatud Kekkilä Külvimullas on taimede kasvustardiks vajalikku lämmastikku.

Taim peab kasvatama kiiresti tugevad juured, mis võimaldavad sel suureks kasvada. Sel põhjusel on Kekkilä Külvimulda lisatud ka huumuseühendeid, mis tugevdavad just juurte kasvu, räägib Kekkilä tootearendusjuht Pekka Järvenpää.

Esialgu ei vaja ega tarbi taim palju toitaineid, mistõttu on Külvimulla väetisesisaldus väiksem kui näiteks lillemullal.

Õnnestunud külv

Kekkilä Külvimulda on lihtne kasta. See on seemnete idanemise seisukohast väga tähtis. Külvamise ajal kastetakse mulda korralikult, kuid hiljem ei tohi see olla liiga niiske. Liigne niiskus toidab seenhaigusi ja liiga märjas mullas hakkab vohama hallitus. Mulda kastetakse alles siis, kui selle pind tundub kuivavõitu.

Koos Külvimullaga on soovitatav kasutada auguga potti või külvikaussi. Sellisel juhul saab kasta aluse kaudu või pihustada mulla pinda. Tänu õhurikkale struktuurile imab muld vett hästi ka siis, kui seda pihustatakse.

Peeneteralisi turbaid ja mineraalaineid kasutades saab täita ühetasaselt ka kõige väiksemad taimepatareid. Külvimuld sisaldab tavalisest enam liiva, mis lubab veel ühtlaselt ja kiiresti mullast läbi voolata, nii et muld püsib õhurikkana, räägib Järvenpää.

Kui taim on kasvatanud esimesed pärislehed, andke lahjat väetiselahust. Kui lehed arenevad või pott täitub juurtega, siis tuleb istutada taimed neile sobivatesse pottidesse Kekkilä Istikumulla sisse.

Otsi