Jäta sisu vahele

Kekkilä 100 aastat aias

Kekkilä juured on sügaval Põhjamaa mullas. Kekkilä lugu sai alguse julge ja tööka mehe Mikko Jortikka kirest õitsvate aedade, taimetervise ja maitseküllase saagi vastu. Mikko pärand elab edasi – arendame ja valmistame endiselt järeleandmatu professionaalsusega kasvumuldasid, väetisi ning muid tooteid hobiaednikele, professionaalsetele kasvatajatele ja maastikukujundajatele. Kasvatamise rõõm kestab, kui loome jätkusuutlikumat homset.

2024. aastal saab Kekkilä 100-aastaseks

2024. aastal tähistame aiakultuuri ja Kekkilä pikka ajalugu.

Sellelt lehelt saad lugeda Kekkilä etappidest ja uurida, kuidas koduaiandus alguse sai.

Kekkilä sai alguse kirest aianduse vastu

Kekkilä väetiste tootmine sai alguse Mikko Jortikka mõttest ja tema huvist taimede erinevate toitainete vajaduste kohta. Mikko hakkas alguses väetissegusid arendama ja valmistama ainult enda aiamaal kasutamiseks. Kekkiläs käinud kohalikud aednikud palusid aga meest, et ta ka neile hakkaks väetissegusid tegema.

Kekkilä asutati 1924. aastal.

Soome aiakultuuri ja Kekkilä sünd

Kekkilä ajalugu käib käsikäes Soome aiakultuuri arenguga. Lugu sai alguse 1920. aastatest, ühe mehe ja tema pere kirest – uutest ideedest, viisidest aia kasvatamiseks, harimiseks ja hooldamiseks.

Ilmumist alustas ajakiri Kotipuutarha 

Ajakirja Kotipuutarha esimene number ilmus jaanuaris 1930. Asutaja ja toimetaja oli Kekkilä looja Mikko Jortikka, kelle missiooniks oli info jagamine koduaednikele. Esimese numbri kaanel olid Kerttu ja Tellervo Jortikka Kekkilä aias.

Ajakirja eesmärk oli: “saada aiad korda, inspireerida uusi tegijaid, anda lühikest, selget ja asjatundlikku hooldusnõu, vastata kõikvõimalikele päringutele ja üldiselt jälgida valdkonna trende.”

 

Aiatoodete ajalugu

Algselt arendas Kekkilä asutaja Mikko Jortikka tooteid ainult enda tarbeks, kuid peagi laiendas oma tegevust teiste aiapidajate soovil.

Loe lisaks

Usaldusväärne partner professionaalses taimekasvatuses

1960. ja 1970. aastatel tõusis soomlaste elatustase ja muutusid ka tarbimisharjumused. Vilja enam samas koguses ei kasvatatud ning puu- ja juurvilju osteti poest. Köögi- ja puuviljad tulid poelettidele professionaalsetelt taimekasvatajatelt ning profiaiandus tegi 1960. aastatel suure hüppe.

1988. aastal ostis Kekkilä Satoturve Oy ja laiendas professionaalset taimekasvatust kasvusubstraadile ja eksporditurgudele. Professionaalsed taimekasvatajad on meie poole pöördunud juba sajand, kui on vajanud elatise kindlustamiseks usaldusväärset partnerit.

Tutvu lähemalt Kekkilä Professional

Kekkilä teed rajav vaim on näha tugevas kaubamärgis ja äratuntavates reklaamides

Euroopa juhtivaks aiandusettevõtteks

2000. aastal laienes Kekkilä läbi omandamise. Aastatuhande alguses ühendasid koduaianduse sektoris jõud rootslaste Hasselfors Garden ja Kekkilä ning 2019. aastal ühendati hollandlaste BVB Substrates B.V. ja Kekkilä Oy aktsiad uueks ettevõtteks. Uueks ettevõtteks sai Kekkilä-BVB Oy, mis on Euroopa juhtivam ja mitmekülgsem professionaalsete ja koduaednike taimekasvatuse vallas.

Tutvu lisaks Kekkilä-BVB´ga

Otsi