Jäta sisu vahele

Teave Kekkiläst

Kekkilä tootearenduse lähtekohaks on kirglik suhtumine mulda. Töötame pidevalt välja endisest paremaid lahendusi kasvatamiseks, taaskasutuseks ja aiapidamiseks.

Kasvatamise rõõmu ligi 100 aastat

Tootearenduse lähtekohaks on töötada hobi- ja profiaednike jaoks välja endisest paremaid tooteid nii taimekasvatuseks kui ka aiapidamiseks.

Teatud otstarbeks kõige paremini sobivate toodete väljatöötamine saab alguse vajadusest nende järele. Toodete väljatöötamine ja erinevate ideede arendamine valmistoodanguks on lõputu protsess. Paljude võimalike variantide seast jõuavad vaid parimad pärast katsetamist tootmise planeerimise etappi. Toote tõhususe seisukohast on oluline leida parimad võimalikud toorained, arvestada tuleb ka selliste teguritega nagu keskkond ja taaskasutus. Tooteid katsetatakse muu hulgas koostöös valdkonna teiste tegijate ja tarbijarühmadega.

Valmis toode vajab head ja informatiivset pakendit. Pakendite väljatöötamisel kasutame asjatundlike koostööpartnerite abi. Katsetame pidevalt pakendite tõhususust. Kõige tähtsam on siiski see, et meie toodetega on lihtne edukas olla.

Tutvu toodetega

Vastutus

Kekkilä on vastutustundlike ja keskkonnasäästlike tootmisviiside kasutuselevõtu ja arendamise teerajaja.

Mis on turvas ja miks seda kasutatakse?

Turvas on niiskes ja happevabas keskkonnas osaliselt lagunenud taimematerjal. Puhtal looduslikul toorainel on palju omadusi, tänu millele see sobib suurepäraselt kasvusubstraadiks ja segumuldade toormeks. Kuna turbal on palju eeliseid ning seda toodetakse kodumaal ja vastutustundlikult, siis kasvavad taimed selles ka edaspidi.

Kekkilä turvas on tänu kvaliteedile kogu maailma profiaednike seas hinnatud kasvusubstraat.

Kuidas Kekkilä turvast toodab?

Turbatootmise all peetakse silmas turba kaevandamist soost selle kasutamise eesmärgil. Tootmisel puhastatakse soo taimestikust, kuivendatakse kraavide abil ja lükatakse tasaseks, et turvast kuivatada. Meie turbatootmise põhimõtted on lihtsad.

1. Piirkonna valik

Puutumatu või kaitsealune soo? Lähme mujale

2. Töö kavandamine ja lubade hankimine

Turbatootmine on äärmiselt rangelt reguleeritud. See tuleb kasuks nii meile kui ka keskkonnale.

3. Ettevalmistused ja tootmine

Kasutame alati parimaid saadaolevaid meetodeid (BAT). See tähendab tarku tootmisviise ja puhast keskkonda.

4. Järeltegevus

Veendume, et soo on pärast kaevandamist heas seisukorras.

Kekkilä ajalugu

Kuidas Kekkilä tekkis?

17. sajand
Sajandeid teadmisi

Kekkilä juured ulatuvad 17. sajandisse, kui kuningas Karl IV kinkis aadlik Henrik Falkenbergile tüki maad. Sellega alustati Hasselforsi rauatehase ehitamist, keskendudes põllumajandusele, metsandusele ja töökodadele.

19. sajand
Rabad taaskasutusse

Ruukki ümbritsevad rabad võeti taaskasutusele, kui turvast hakati kasutama kütusena.

20. sajandi algus
Saabumine Soome

Agronoom Mikko Jortikka rajas Kekkilä mõisa juurde eduka katseaia. Erinevate taimede toitainevajaduste kindlaks tegemiseks ehitas Jortikka 1800 prooviruutu.

1924
Asutati Kekkilä

Kekkilä asutamise aasta. Jortikka töötas välja Soome esimesed mitme toitainega väetised, mis jõudsid kauplustesse 1924. aastal.

1940. aastad
Kasvuturba tulemine

Pärast Teist maailmasõda kasvas turba tähtsus põllumajanduses ja Hasselfors alustas Põhjamaades esimesena kasvuturba pakkimist ja müüki koduseks aiapidamiseks.

1952
Esimesed pakendid

Esimesed Lillemulla pakendid töötati välja  1952. aastal.

1960
Superex-väetised

Kauplustesse saadeti esimesed Superex-klassikalised väetised.

2000
Ühendati jõud

Kekkilä ja Hasselfors Garden ühendasid jõud. Koos oleme jätkanud väetiste, kasvusubstraatide ja muude aiatoodete arendamist.

2019
Kekkilä Oy-st saab osa Kekkilä BVB-st

Hollandi BVB Substrates B.V. ja Kekkilä Oy aktsiad ühendati uude ettevõttesse. Uueks ettevõtteks sai Kekkilä-BVB Oy, mis on üks Euroopa juhtivaid aiandusettevõtteid. Tooteid ja teenuseid pakutakse professionaalsetele taimekasvatajatele, tarbijatele ja maastikukujundajatele rohkem kui 100 riigis üle kogu maailma.

Loe lisa

Otsi