Suvele värvi lilledega!

Väljendage suvelilledega emotsioone – millised on teie lemmikud?

Kesäkukkien sommittelu

Kuidas oleks anda terrassile või rõdule tulevaks suveks uus ilme? Suvelillede potte kombineerides on lihtne luua ilmekaid ja kauneid seadeid. Istutage eri suuruses pottidesse või kastidesse üks-kaks eri liiki suvelille ja asetage need üksteisest sobivale kaugusele terrassitrepile või rõduservale. Kui ruumi on vähem, siis võib kombineerida taimi ühes potis.

Violetse ja purpurse kombinatsioon

Violetsete ja purpursete värvitoonide kombinatsioon loob sooja, rahuliku tunde. Vasakul on väikeseõielise lobeelia õied, mida täiendavad roosad pruudisõled ja lillaõieline hästi lõhnav basiilik. Kaunis harilik ämbliklill ja harjas-hiidhirss moodustavad suurepärase tausta violetsele pelargoonile. Kalevikepi sihvakus on hurmav, seda kasvatati juba mõisate lillepeenardes.

Värvide ilutulestik

Kaunid lehttaimed ning reipad kollased, punased ja oranžid toonid on värvika, eksootilise mulje nurgakivid! Sobitage lehti õite värvidega ning seadke kokku efektseid lähedasi värvitoone. Omavahel sobivad ka värviliste lehtedega põõsad, näiteks Jaapani vaher (Acer japonicum). Dekoratiivsetest heintaimedest sobivad pottidesse istutamiseks mitmesugused tarnad (Carex). Samuti kollaste lehtedega roomav metsvits (Lysimachia nummularia ’Goldilocks’).

Mängige lehtede värvi ja kujuga, sest neid on saadaval laias valikus: punaseid, laimirohelisi ja kirjusid. On väikseid pitslehti ja suuri sõrmjaid lehti ning ovaalseid, pikki või kitsaid lehti. Osa läigib, osa on pehmelt matid.

Valge unelm

Valge ja rohelise kombinatsioon loob lihtsa vaevaga stiilse ja moodsa mulje. Heledates toonides suvelilleseade on eriti mõjus. Torgake hulka ka lõhnavaid lilli, nagu siintoodud valge kultuurroos või lavendel. Valgetes ja heledates pottides tulevad pinnamustrid hästi esile.