Jäta sisu vahele

Tee kõrvitsalaternaid

Kõrvitsalaternaid on lõbus ja lihtne koos lastega meisterdada. Kaunista ja loo sügisel põnevaid laternaid sissepääsu juurde või aeda.

Laternate jaoks on vaja:

Kõrvitsaid, teravat nuga, markerit, tugevat lusikat ja küünalt.

 

Tee nii:

  1. Vali tugeva koorega kõrvitsad. Suuri kõrvitsaid on kõige lihtsam lõikama hakata ülevalt. Lõika kõrvitsa ülaosast u 15 cm läbimõõduga kaas. Aseta nuga lõikamisel nurga alla, nii et kaas oleks pealt suurem. See hoiab ära kaane kukkumise kõrvitsa sisse. Väikestele dekoratiivkõrvitsatele saab küljele auke teha ja sisu välja uuristada.

2. Eemalda südamikud ja kiuline sisu. Jäta umbes 3-4 cm viljaliha suurtel kõrvitsatel seina külge, umbes 1 cm väikestel dekoratiivkõrvitsatel.

3. Joonista peale muster, mida soovid teha.

 

4. Kasuta teravat nuga ja lõika väljastpoolt muster sisse. Kui kõrvits ei taha paigal olla, pane see kaussi või ämbrisse. Lükka tükid seestpoolt välja. Suuremad osad lõika väiksemateks tükkideks, siis on neid kergem eemaldada.

Väikeste dekoratiivkõrvitsate varre ümber võib keerata tugeva niidi või peenikese traadi, millest kõrvitsad üles riputada. Aseta foolium kõrvitsa põhja ja tee kaane sisse ventilatsiooniava. Pane küünal sisse ja süüta tuli. Näpunäide, LED -küünal on ohutu valik.

Kui määrid servad vaseliiniga, kestab kõrvits kauem. Kõrvitsalatern sobib kõige paremini välitingimustes kasutamiseks, jahe ilm pikendab vastupidavust, kuid pea meeles, et kõrvitsaid ei tohi miinuskraadidega õue jätta ja lasta külmuda, siis varisevad nad kokku.

 

Idee!

Ära viska kõrvitsaseemneid minema, neid saab kuivatada ja röstida tervislikuks snäkiks.

Loputa seemneid korralikult, lase nõrguda.
Soojenda ahi 175 ° C-ni. Sega seemned vähese õli ja soolaga. Laota küpsetuspaberilehele.
Rösti seemneid ahjus 20–30 minutit, kuni need on kergelt pruunistunud. Aeg-ajalt sega ja veendu, et need ei oleks liiga kõrbenud.

Otsi