Jäta sisu vahele
Suvelilled

Dekoratiivkapsas

Brassica oleracea var. sabellica

Koristekaali Brassica oleracea var. sabellica

Dekoratiivkapsad on hilissuve ja sügiseste lillekompositsioonide värvikate lehtedega hästi miinuskraade taluvad üheaastased ilutaimed. Dekoratiivkapsastel on tihe leherosett ning lehtedes punase-, valge- ja rohelisekirjuid toone.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

30 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Koristekaali Brassica oleracea var. sabellica

Dekoratiivkapsaste sordivalikus on arvukalt erinevaid punase, valge ja rohelise toone. Lehed võivad olla terveservalised, lõhestunud või narmalised. Dekoratiivkapsaste kõrgus on umbes 30 cm. Saadaval on ka väiksemaid kääbusvorme. Dekoratiivkapsas talub jahedat ilma ja ka lühiajaliselt miinuskraade.

Dekoratiivkapsas sobib täiendama suve- ja püsilillede peenart suve lõpus ning eriti hästi sügisestesse lillepottidesse. Samasse potti võib istutada näiteks halli- või hõbedavärvilisi rühmataimi, näiteks padipõõsaid või vilt-ristirohtusid.

Dekoratiivkapsas kasvab kõige paremini otsese päikese käes, kuid tuleb toime ka poolvarjus. Varjulises kasvukohas muutub lehtede värvus kahvatuks. Kasvupinnaseks sobib õhurikas Erimuld Suvelilledele. Üks taim vajab umbes 10-liitrist potti.

Dekoratiivkapsa kaunis värv ja vorm nõuavad valgusküllast kasvukohta ja regulaarset kastmist, potimuld võib olla pidevalt niiske, kuid ülemäärast kastmist tuleb vältida, mullakiht võib vahepeal kuivada.

Kasvuperioodil väetatakse Kastmisväetisega, kastmisvette segatakse paras kogus väetist umbes igal neljandal kastmiskorral.

Otsi