Jäta sisu vahele
Suvelilled

Dekoratiivne mais

Zea mays

Koristemaissi Zea mays

Dekoratiivne mais on dekoratiivne suvik. Taimel on lopsakad, olenevalt sordist valge-, punase- ja kollasekirjud lehed. Tõlvikute värviskaala varieerub erkkollasest sügavpunaseni, violetsest metallhallini.

Kastmine:

Suur

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

100-150 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Hilisuvi

Koristemaissi Zea mays

Dekoratiivne mais kasvab 100-150 cm kõrgeks. Dekoratiivne mais loob suvelillepeenrasse jõulist lisailmet nii potitaimedena kui ka lillepeenardes. Näiteks dekoratiivse maisi liik ’Quadricolor’, mille põhivärvilt erkrohelistel lehtedel on punaseid, kollaseid ja valgeid vööte, sobib kokku tumedaleheliste taimede, nt hirsside ja laimiroheliste taimede, näiteks ilubataadiga.

Dekoratiivne mais eelistab kasvada päikeselisel ja soojal kasvukohal. Taim kasvab kõige paremini sügava mullakihiga ja toitainerikkas pinnases. Pottides kasvatamisel kasutatakse Suvelillemulda ja lillepeenras Aiamulda. Taimede vahekaugus istutamisel on 30-40 cm.

Dekoratiivset maisi on lihtne seemnest kasvatada. Seemned külvatakse aprillis-mais eelkasvatamiseks siseruumidesse. Taimi kasvatatakse soojas ja valgusküllases ruumis. Istikud istutatakse välja siis, kui öökülmaoht on möödas.

Dekoratiivset maisi kastetakse regulaarselt ja väetatakse igal kastmiskorral Suvelillede Toiteseguga või Kastmisväetisega.

Dekoratiivsed tõlvikud sobivad kuivatamiseks.

Otsi