Jäta sisu vahele
Toataimed

Grusoni siilkaktus

Echinocactus grusonii

Kultasiilikaktus Echinocactus grusonii

Grusoni siilkaktus ehk kullakera on toataim. Noore taimena on Grusoni siilkaktus ümmargune, vananedes muutub kujult sammasjaks. Püstjatel harjadel kasvavad tihedalt teravad, kuldkollased, pisut kaarjad kidakarvad.

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Kultasiilikaktus Echinocactus grusonii

Grusoni siilkaktusi on saada mitmes mõõdus. Müügil olevate kaktuste läbimõõt on tavaliselt 5-20 cm. Vana kullakera võib olla isegi 80-100 cm läbimõõduga. Noor taim ei õitse, aga suurel ja vanal kaktusel võivad suviti avaneda väikesed lehterjad õied, mis on värvilt kas kollased või roospunased. Grusoni siilkaktuse juured on haprad.

Nagu kaktustele ikka, meeldib ka Grusoni siilkaktusele päikeseline ja soe kasvukoht. Kui taime UV-kiirgusega tasapisi harjutada, suudab ta taluda ka suvist lauspäikest. Sobiv muld on õhurikas ja hästi vett läbilaskev Kaktuse- ja Sukulendimuld.

Grusoni siilkaktust kastetakse regulaarselt, muld ei tohi kastmiskordade vahel läbi kuivada. Alates augustist tuleb kasta harva: maksimaalselt üks kord kuus. Talvel on tähtis hoolitseda selle eest, et taim saaks piisavalt valgust, siis ei kaota ta oma ümarat vormi. Kasvuperioodil võib kaktust aeg-ajalt väetada lahja Lillede Toitesegu lahusega.

Grusoni siilkaktuse juured katkevad kergesti, seepärast istutatakse taime ümber harva ja ettevaatlikult ning seda tehakse üle kahe või kolme aasta varakevadeti. Kõige sobivam on madal ja lai pott.

Otsi