Jäta sisu vahele
Toataimed

Havortia

Haworthia

Kirjotähdet Haworthia

Havortiad on madalakasvulised ja vastupidavad liilialiste sugukonda kuuluvad rohelised toataimed, mis meenutavad välimuselt sukulente ja aaloesid. Havortiad on vähenõudlikud ja taluvad hästi ka varju. Lehed asetsevad tihedalt varre ümber koondunud rosetina.

Kastmine:

Väike

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

10 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

none

Kirjotähdet Haworthia

Havortiad on madalad või poolpõõsasja kujuga dekoratiivtaimed. 10-12 cm suurune laiuv ja lopsakas lehekodarik koosneb üsna pikkadest ja lihavatest lehtedest, mis on kinnituskohal laiad ja kitsenevad tipu suunas. Lehed on altpoolt kumerad, kaetud valkjate näsade või näsaridadega ning pealt siledad. Õied on tagasihoidlikud, valge-rohelisetriibulised, vahel ka punakad.

Havortiad eelistavad kasvada valgusküllases või poolvarjulises kasvukohas, kuid otsest päikesevalgust taim ei talu. Kasvupinnaseks sobib näiteks Kaktuse- ja sukulendimuld.

Havortia kasvab tavalisel toatemperatuuril. Taime kastetakse ettevaatlikult, kuna muld võib enne uut kastmiskorda kuivada. Vett ei kallata leherosetti, sest taim võib siis kergesti minna mädanema. Havortiaid väetatakse varasügisel 1-2 korda. Ümber istutatakse alles siis, kui potis enam ruumi pole.

Havortiat saab jagada külgvõrsetega. Juurteta võrsetel lastakse paar päeva enne istutamist kuivada, seejärel istutatakse noored taimed otse Kaktuse- ja sukulendimulda. Taim juurdub paari nädalaga.

Otsi