Jäta sisu vahele
Toataimed

Helmes-ristirohi

Senecio rowleyanus

Helmivillakko Senecio rowleyanus Viherlaatikko Kekkilä Helmivillakko Senecio rowleyanus Kekkilä

Helmes-ristirohi on pikkade võsudega sukulent, millel on ümmargused kerakujulised hallikasrohelised lehed. Kaunist pärlikeed meenutava kasvamise tõttu sobib amplitaimeks ja pilgupüüdjaks päikeselisse ja valgusküllasesse kohta.

Kastmine:

Väike

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

30-100 cm

Värvid:

Valge

Helmivillakko Senecio rowleyanus Viherlaatikko Kekkilä Helmivillakko Senecio rowleyanus Kekkilä

Helmes-ristirohi kuulub korvõieliste sugukonda ja kasvab looduslikult Aafrika lõunapoolses osas. Helmes-ristirohu võsud võivad heades tingimustes kasvada rohkem kui meetri pikkusteks. Kerakujuliste lehtede läbimõõt on 0,5-1 sentimeetrit. Helmes-ristirohul on väikesed valged tutti meenutavad õied, mille lõhn meenutab veidi kaneeli.

Sukulendina naudib helmes-ristirohi valgusküllast ja päikeselist kasvukohta. Taim võib olla otse päikesepaistes ja suudab mõne tunni viibida ka päikeselõõsas. Toatemperatuur sobib helmes-ristirohule aastaringselt, kuid taime võib talvepuhkuseks paigutada ka veidi jahedamasse kohta. Kasvusubstraat võib olla liivane ja vett hästi läbilaskev. Mullaks sobib Kaktuse- ja Sukulendimuld. Poti põhja võib drenaaži parandamiseks laotada kihi Potikruusa.

Nagu teisedki sukulendid tuleb helmes-ristirohi toime väga vähese veega. Seda tuleks kasta korralikult ja lasta seejärel kuivada, kuni helmed pehmenevad. Pehmenemine annab märku vee vajadusest. Teisalt võib pehmenemine olla tingitud liigsest kastmisest. Tavaline kastmisintervall võiks olla vähemalt 2 nädalat. Helmes-ristirohtu väetatakse nõrga Lillede Toitesegu või Maheda Vedelväetise lahusega kord kuus kevadest sügiseni.

Helmes-ristirohtu võib paljundada ”pärlikee” tükkide abil. Sukulentide kombel võib need otse mulda torgata, kus nad juurduvad. Istutamisel kasutatakse Kaktuse- ja Sukulendimulda.

Otsi