Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Hortensia ‘Mustila’

Hydrangea panicula ’Mustila’

Hortensia 'Mustila' on ümar kauni vormiga põõsas. Augustis puhkevad rikkalikud koorevärvi pitsi meenutavad õied. Põõsas on vastupidav ja haigusekindel Soomes aretatud FinE taim.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

200 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Hilisuvi

Vahemik :

I-V

Hortensia ‘Mustila’ võrsed on noorelt tumepunased, vanemana pruunid. Lehed puhkevad hilja ning need on ovaalsed, piklikud ning sakilise servaga. Vanemana kasvab hortensiast umbes 2 meetri kõrgune ja lai, korrapäraselt harunev põõsas. Hortensia sobib soolopõõsaks, rühmana kasvatamiseks või hekiks. Hortensia ‘Mustila’ kasvab kasvuvööndites I-V.

Hortensia puhkeb õide juuli lõpus-augusti algul. Koorjasvalged nõtked õisikud on umbes 15 cm kõrgused ja püstjad. Suurem osa õitest on kahesugulised, väikesed ja tähekujulised. Suuri nelja kroonlehega steriilseid õisi on vaid mõni. Õisikud tõmbuvad vähehaaval punakaks ja püsivad põõsal pikka aega. Lehtede sügisvärv on kollane või oranžikaskollane.

Hortensia kasvab nii päikeselisel kohal kui varjus. Põõsas õitseb rikkalikult ka varjulises kohas, kuid varjus algab õitsemine hiljem.

Hortensiale meeldib värske, toitaineterikas, vett hästi läbilaskev happeline muld. Õige istutusmuld on Erimuld Okaspuudele ja Rododele. Sobiv istutusvahemaa on 90 cm.

Kevadel antakse hortensiale Okaspuude ja Rododendronite Toitesegu, kuid lupja mitte, et pinnas jääks happeliseks.

Hortensia ‘Mustila’ õitseb rikkalikult ja areneb kaunivormiliseks ilma iga-aastase lõikuseta. Vanast põõsast võib vajaduse korral kahjustatud ja kuivanud oksad välja lõigata.

Sügisel antakse hortensiale Sügisväetist.

Otsi