Jäta sisu vahele
Suvelilled

Ibeeriselehine tukalill

Brachysome iberifolia

Nukenkaulus Brachysome iberifolia

Ibeeriselehine tukalill on lopsakas, kaunilt ümara kasvukujuga ja rikkalikult õitsev suvik. Lillad, astritaolised õied lõhnavad meeldivalt ning meelitavad ligi liblikaid. Ibeeriselehine tukalill sobib hästi amplitesse ja lillepottide ääretaimeks.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

25 cm

Värvid:

Lilla

Õitsemine:

Kesksuvi

Nukenkaulus Brachysome iberifolia

Ibeeriselehine tukalill on väikeste ja tugevasti lõhestunud lehtedega, nõeljad. Võrsed on nõrgad ja juurestik nõrk. Karikakart meenutavate  õite läbimõõt on 1,5-2 cm, õied on tavaliselt sinakaslillad, kuid sortide hulgas on roosade ja valgete õitega taimi. Ibeeriselehise tukalille kõrgus on 20-30 cm.

Painduvate võrsetega tukalill sobib hästi amplitesse, lillepottidesse ja rõdukastidesse, kuid kasvab hästi ka pinnakattetaimena peenra serva või kiviktaimlasse. Taim eelistab päikselist või poolvarjulist kasvukohta. Tuleb toime ka otsese päikese käes, kuid vajab siis rohkesti kastmist. Tukalill talub hästi sügisesi öökülmasid ja sademeid.

Ibeeriselehine tukalill eelistab toiteaineküllast, õhurikast kasvupinnast ning istutatakse Suvelillede Erimulda. Sobiv istutuskaugus on 20-25 cm.

Ibeeriselehist tukalille on kerge hooldada. Taimi kastetakse regulaarselt ja rikkalikult ning väetatakse Suvelilleväetisega. Taim ei talu nõrga juurestiku tõttu läbikuivamist ega ka pidevalt märga kasvupinnast.

Närtsinud õite eemaldamine kiirendab uute nuppude puhkemist, kuid ei ole tingimata vajalik, sest äraõitsenud õied jäävad uute alla peitu.

Ibeeriselehise tukalille õitsvad võrsed on kaunid ja vastupidavad suvistes lõikelillekimpudes.

Otsi