Jäta sisu vahele
Suvelilled

Kaksikkannus

Diascia barberae

Kaksikkannus on madalakasvuline, roomavate võrsetega ampli- ja potitaim, mille kõrgus on umbes 25 cm. Kaksikkannusel on rohkelt väikest lõvilõuga meenutavaid helepunaseid või valgeid õisi.

Kastmine:

Suur

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

25 cm

Värvid:

Roosa Valge

Õitsemine:

Suvi

Kaksikkannus sobib pottidesse ja amplitesse iseseisvalt või koos teiste suvelilledega. Oma lopsaka kasvuga võib see suvelill enda kõrval kasvavad muud liigid välja tõrjuda.

Kaksikkannusel on väikesed tuhmrohelised lehed ja sihvakad võrsed. Kasvuviis on sordist sõltuvalt püstine või veidi rippuv. Kaksikkannus õitseb juunist septembrini.

Kaksikkannusele meeldib kõige rohkem päikesepaiste või poolvari, aga see jaksab õitseda ka varjus. Taim vajab palju vett ja toitaineid, seega muld peab olema õhuline, toitainerikas ja niiskust hoidev. Erimuld Suvelilledele sisaldab kastmist hõlbustavaid kastmiskristalle, mis seovad niiskust ja vabastavad seda, kui muld muutub kuivemaks. Kaksikkannuseid istutatakse 30 cm vahega.

Kaksikkannus vajab korrapärast kastmist, seda ei tohi lasta läbi kuivada. Kaksikkannus kasutab palju toitaineid, seega tuleb taime ka igal kastmiskorral väetada Suvelillede Toiteseguga ja Suveväetisega. Erimuld Suvelilledele sisaldab aeglaselt lahustuvaid väetisegraanuleid, mis teevad kaksikkannuste hoolduse hõlpsamaks.

Kui kaksikkannuse õiterohkus väheneb kuivamise või ebapiisava väetamise tõttu, tuleks võrsed lõigata tagasi ja taime korralikult hooldada ning paari nädala pärast hakkab see uuesti õitsema.

Otsi