Jäta sisu vahele
Suvelilled

Kalevikepp

Gaura lindheimeri

Sirokesäkynttilän Gaura lindheimeri valkoinen kukka Sirokesäkynttilän Gaura lindheimeri kukka Sirokesäkynttilä Gaura lindheimeri vaaleanpunainen kukka

Kalevikepp on elegantne ja nostalgilise ilmega suvelill, mis toob suvistesse lillekompositsioonidesse õhulisust ja kergust. Valged, hele- ja erkroosad liblikataolised õied on püstiste varte otsa moodustunud õisikutes.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

50 - 100 cm

Värvid:

Roosa Valge

Õitsemine:

Suvi

Sirokesäkynttilän Gaura lindheimeri valkoinen kukka Sirokesäkynttilän Gaura lindheimeri kukka Sirokesäkynttilä Gaura lindheimeri vaaleanpunainen kukka

Kalevikepp on vana ilutaim, mis oli eriti populaarne mõisate aedades. Tänapäeval võib taime ühendada modernsel viisil madalamakasvuliste suvelilledega, et tuua üldpilti õhulisust või luua näiteks koos dekoratiivsete kõrrelistega aasataolist meeleolu.

Kalevikepp on hästi harunev ja ühtlase kasvuviisiga. Kalevikepp kasvab 50-60 cm kõrguseks. Rohelised lehed on väikesed ja kitsad, peened õievarred kerkivad lehtede kohale. Kalevikepp õitseb katkematult kesksuvest kuni külmadeni tähekujuliste või liblikakujuliste 2-3 cm suuruste õitega.

Kalevikepp kasvab eelistatult päikselisel või poolvarjulisel kasvukohal. Kalevikepp talub keskmiselt tuult ja sademeid. Mullaks sobib õhurikas ja rohkesti toitaineid sisaldav Erimuld Suvelilledele. Taimed istutatakse 20-30 cm vahedega.

Kalevikepp on muretu suvelill. Taim vajab vaid kastmist ja regulaarset väetamist Suvelilleväetisega. Talub ka ajutist kuivamist.

Närtsinud õite eemaldamine toetab õitsemise jätkumist.

Kalevikepp võib talvituda jahedas siseruumis. Väga soodsal kasvukohal võib taim talvituda pehmel talvel ka õues.

Otsi