Jäta sisu vahele
Okaspuud

Kanada tsuuga

Tsuga canadensis

Kanadanhemlokki Tsuga canadensis

Kanada tsuuga on sihvakas kasvav okaspuu. Kanada tsuuga on laipüramiidja kujuga ning selle okste tipud ja latv on õrnalt longus. Kanada tsuugal on tumerohelised lühikesed okkad.

Kastmine:

Suur

Valgus:

Varjus

Kõrgus:

200-1000 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Vahemik :

I-II

Kanadanhemlokki Tsuga canadensis

Kanada tsuuga kasvab mitmetüveliseks 4-6 m kõrguseks ja 2-4 meetrit laiuseks puuks. Väga lühikesed, lamedad ja kamja asetusega okkad ei torgi. Laimunaja kujuga käbid on ainult 1-2 cm suurused.

Kanada tsuuga sobib okaspuude rühmadesse või soolotaimeks. Kanada tsuuga on suhteliselt aeglase kasvuga. Kõige paremini sobibki see väikeste õuealade taimeks või metsastesse kaitstud aedadesse suuremate puude varju. Taimele sobivad kasvutsoonid on I-II.

Kanada tsuugale meeldib varjuline ja poolvarjuline kasvukoht. See võiks olla soe ja tuule eest kaitstud. Tuuline koht talle ei meeldi.

Kanada tsuuga kasvab kõige paremini toitainerikkas, mullases ja niiskust mitte läbilaskvas pinnases. Istutamiseks sobib Erimuld Okaspuudele ja Rododele. Istutusauk võiks olla 60 cm sügav ja lai. Taimede kaugus on 200 cm.

Kanada tsuuga talvitumine on kindlam lumekatte all. Vähese lumega talvel võib lund tsuuga ümber ettevaatlikult lisada või kaitsta külma eest pakasekangaga.

Kanada tsuuga on tundlik kõleda kevadise tuule ja päikese suhtes, seega tasub seda veebruaris-märtsis kaitsta varjutuskangaga.

Kevaditi väetatakse Kanada tsuugat Okaspuu- ja Rododendroniväetisega. Kuivanud ja külmavõetud oksad lõigatakse ära, muud lõikamist puu ei vaja.

Otsi