Jäta sisu vahele
Suvelilled

Kanarbik

Calluna vulgaris

Kanerva

Kanarbikku kasutatakse hooajalise dekoratiivtaimena sügisel. Kellukesekujulised õied on enamasti tumedat aniliinpunast, helepunast või valget värvi. Hallikasrohelised lehed on väikesed ja okkataolised.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

20-40 cm

Värvid:

Punane Roosa Valge

Õitsemine:

Sügis

Kanerva

Pottides müüdavad kanarbikud on tavaliselt 20-40 cm kõrged. Traditsioonilistele ja looduslikele toonidele lisaks võib kauplustes müügil näha ka siniseks, lillaks ja oranžiks värvitud kanarbikke. Kanarbikke kasutatakse väljas hooajaliste taimedena sügisest alates. Talve saabudes õied jäätuvad ja kuivavad, kuid ei varise maha, nii püsivad nad dekoratiivsetena kuni kevadeni.

Poes müüdavate potikanarbike, mis on välismaalt sisse toodud, puhul pole kanarbiku talvitumine ja kevadel kasvama hakkamine sugugi kindel. Enamasti ostetaksegi neid hooajalisteks taimedeks, mis asendatakse kevade saabudes võõrasemade ja suvelilledega.

Kui kanarbikud ostetakse õitsvatena, pole nende istutuskoha valgustingimustel tähtsust. Nupus õitega kanarbikul avanevad õied paremini päikeselises või poolvarjulises soojas kohas, kus neile meeldib olla ka looduses. Et kanarbikud püsiksid kogu talve dekoratiivsetena, tuleks nad paigutada lume eest kaitstud kohta. Looduslikult kasvavad kanarbikud meelsasti happelises liivakas mullas. Hooajaliste taimedena võib kanarbikud istutada Erimulda Suvelilledele, kus taimedele on tagatud ühtlane veevarustus tänu mullas sisalduvatele kastmiskristallidele.

Kui on soov proovida kanarbike edasist kasvatamist ja ületalve hoidmist, tasub nad istutada Erimulda Okaspuudele ja Rododele. Sel juhul peab kasvusubstraat olema vett läbilaskev. Pottidesse istutamisel peab pott olema küllalt suur ja poti põhjale tuleb panna paks kiht Potikruusa.

Potis vajab kanarbik regulaarselt ja ühtlast kastmist kogu sügise vältel. Nii säilivad õied kõige paremini. Tuleb jälgida, et üleliigne vesi saaks potist välja voolata, eriti siis, kui pott on lageda taeva all.

Kanarbiku kastmine tuleb lõpetada, kui nii öösel kui päeval on külmakraadid.

Otsi