Jäta sisu vahele
Suvelilled

Kera-rebashein

Alternanthera

Papukaijalehti Alternanthera

Kera-rebashein on dekoratiivse lehestikuga suvik. Sordivalikus on erkrohelisi, tumepurpurpunasid ja kirjusid sorte. Lopsakad, kergelt läikivad lehed sobivad hästi suvikukimpudesse.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

30 - 50 cm

Värvid:

Mitmevärvilised lehed Tumelillad lehed Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Papukaijalehti Alternanthera

Kera-rebashein on juba alates 20. sajandi algusest tuntud nn vaipkattetaimena, kus kasutati ainult erinevat tooni ja erikujuliste lehtedega taimi. Praegu on taime kasutatud õitsvate suvikute kõrval lillekompositsioonidesse täiendavaid toone ja sügavust tooma.

Kera-rebashein on püstise kasvukujuga, 30-50 cm kõrge taim. Lehed on olenevalt sordist kitsad või laiad, kitsenevad või ovaalsed. Õied on vähemärgatavad.

Kera-rebashein kasvab valgusküllastel või poolvarjulistel kasvukohtadel. Taim talub hästi ilmastikumõjusid, tuult ja vihma ning ka liikuvat varju. Ei talu öökülmasid.

Kera-rebashein eelistab õhurikast, toitaineküllast pinnast. Sobiv muld on Erimuld Suvelilledele. Taimed istutatakse 20 cm vahedega.

Kera-rebasheina kastetakse ühtlaselt ning väetatakse aeg-ajalt lahja Suvelilleväetise või Kastmisväetisega. Poti pinnamuld võib kastmiskordade vahel kergelt kuivada, sest kera-rebashein ei talu liiga niisket pinnast.

Lopsaka kasvuga kera-rebasheina võib soovi korral tagasi lõigata.

Otsi