Jäta sisu vahele
Suvelilled

Longus pühvlihein

Stenotaphrum secundatum

Juovaruoho Stenotaphrum secundatum

Longus pühvlihein on valge-rohelisetriibuline ja laiemate lehtedega kõrreline, mida kasutatakse sarnaselt suvelilledega. Longus pühvlihein sobib amplitaimeks ja potist rippuvaks taimeks tänu oma roomavale kasvuviisile.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

Pituus 50 - 100 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Juovaruoho Stenotaphrum secundatum

Longus pühvlihein on kiire kasvuga ega nõua palju hooldust. Kosena rippuvad võrsed võivad olla isegi poolemeetrised. Roheliste lehtedega sorti kasutatakse troopilistes ja subtroopilistes maades murutaimena, seega võib taime katvat kasvuviisi aias mitmel viisil rakendada, näiteks pinnakattetaimena.

Longus pühvliheinale meeldib päikeseline või poolvarjuline kasvukoht. Pühvlihein on ilmastikukindel, see talub mingil määral nii märga kui kuiva. Sobiv kasvusubstraat on vett mitte läbilaskev, liivane ja mullarohke, nagu näiteks Erimuld Suvelilledele. Pühvliheina istutatakse 30-40 cm vahedega.

Kõige paremini kasvab longus pühvlihein siis, kui seda kastetakse rohkelt nii, et kasvusubstraat on niiske. Toitaineid kasutab taim üsna vähe, seega piisab, kui aeg-ajalt lisada kastmisveele Kastmisväetist või Suvelillede Toitesegu.

Sitke pühvlihein talub väga hästi lõikamist ja piiramist.

Longus pühvlihein elab ületalve jahedas siseruumis. Talvitumiskohas hoitakse taime ühtlaselt niiskena, kuid mitte märjana.

Otsi