Jäta sisu vahele
Okaspuud

Mikrobioota

Microbiota decussata

Tuivio Microbiota decussata

Igihaljas, kiirekasvuline ja lopsakas mikrobioota on suurepärane pinnakattetaim kiviktaimlasse, müüride katteks, okaspuude rühma ja nõlvade haljastamiseks. Pehmed, lamedad ja soomusjad lehed taluvad mehaanilist koormust paremini kui kadakal.

Kastmine:

Väike

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

30-40 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Vahemik :

I-VI

Tuivio Microbiota decussata

Mikrobioota sobib suurepäraselt treppide, jalgteede ja plaaditud kõnniteede ääretaimeks. Lehed on suvel helerohelised, kuid talve poole muutub värvus punakaspruuniks. Kevade saabudes muutub mikrobioota uuesti roheliseks. Mikrobioota kasvab umbes 30 cm kõrguseks ja 100-150 cm laiuseks. Vastupidav mikrobioota talvitub kasvutsoonis I–VI.

Mikrobioota eelistab kasvada päikeselisel kasvukohal, kuid tuleb toime ka varjus. Mikrobioota on pinnase suhtes vähenõudlik. Kasvupinnas võib olla kuiv või parasniiske, vähese või keskmise toitainesisaldusega, happeline või lubjatud. Mikrobioota võib istuda Erimulda Okaspuudele ja Rododele, Erimulda Puudele ja Põõsastele või Aiamulda. Sobiv istutuskaugus on 100cm.

Kevadel võib mikrobiootat väetada Kevadväetisega ja anda kevadise hoolduse käigus lupja.

Mikrobioota on kergesti hooldatav ja ei vaja pügamist. Kuivanud oksad võib ära lõigata. Kõige kindlam on oodata, et mikrobioota roheline värvus on pärast talve lõppu taastunud ning eemaldada oksad alles siis, kui kuivad oksad on selgesti eristuvad.

Mikrobioota võib kevadise päikese kuivatava toime eest kaitsta kuuseokstega või varjutuskangaga.

Mikrobiootat võib augustis-septembris väetada Sügisväetisega.

Otsi