Jäta sisu vahele
Suvelilled

Õhuline piimalill

Euphorbia hypericifolia

Harsotyräkki, poutapilvi Euphorbia hypericifolia

Õhuline piimalill on hapra välimusega suvelill, mille loori meenutavad õied on väikesed ja valged. Õhuline piimalill on jõulutähe sugulane ja kuulub piimalillede hulka. ”Õied” ongi valgeks värvunud kõrglehed.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

20-30 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Suvi

Harsotyräkki, poutapilvi Euphorbia hypericifolia

Õhulise piimalille kasvuviis on puhmjas, taime kõrguseks on umbes 20-30 cm. Kohev ja tihedate võrsetega õhuline piimalill moodustab suve jooksul kasvades valge pitsivahuse õiepahmaka. Õhuline piimalill sobib pottidesse, amplitesse ja rõdukastidesse. See on kaunis üksikult ja lisab kergust taimerühmadesse ja amplitesse koos teiste taimedega. Õhuline piimalill õitseb kogu suve.

Õhuline piimalill tunneb end hästi nii päikeselises kui varjulises kasvukohas. Taim on üsna ilmastikukindel, eriti kui see on muutunud tugevamaks. Kasvusubstraat peab olema õhuline ja toitainerikas, nagu näiteks Erimuld Suvelilledele. Taimed istutada 20-30 cm vahedega.

Õhuline piimalill vajab vähe hooldust. Seda tuleb kasta korrapäraselt ja väetada regulaarselt Suvelillede Toiteseguga. Õhuline piimalill elab üle kasvusubstraadi lühiajalise kuivamise, kuid ei talu püsivalt märga pinnast.

Närbunud õied jäävad uute õite varju ja nii ei ole tarvis neid ära noppida.

Õhulise piimalille võrsed on haprad, seepärast tuleks selle istutamisel ja käsitlemisel olla ettevaatlik, et võrsed ei saaks kannatada.

Otsi