Jäta sisu vahele
Suvelilled

Põõsas-hõbekakar

Argyranthemum frutescens

Marketan Argyranthemum frutescens valkoinen kukka Marketta Argyranthemum frutescens

Põõsas-hõbekakar on traditsiooniline suvelill, mis õitseb karikakrataoliste õitega. Kõige tavalisem on valgeõieline põõsas-hõbekakar, kuid on aretatud ka kollase-, roosa- ja punaseõielisi sorte. Põõsas-hõbekakral on lopsakad, sügavalt lõhestunud hallikasrohelised lehed.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

30-100 cm

Värvid:

Valge Punane Roosa

Õitsemine:

Suvi

Marketan Argyranthemum frutescens valkoinen kukka Marketta Argyranthemum frutescens

Põõsas-hõbekakar on hea hoolduse korral kõige pikema õitseajaga suvelill. Taim õitseb aprillist oktoobrini. Hõbekakar on põõsasja kasvukujuga ja hästi harunev. Kõrgus on olenevalt sordist 30-100 cm. Põõsas-hõbekakart kasvatakse ka tüvivormina. Põõsas-hõbekakar sobib lillerühmadesse, peenrasse, potitaimeks ja rõdukasti.

Põõsas-hõbekakar on päikeselist ja poolvarjulist kasvukohta eelistav vähenõudlik suvelill, mis talub ka mõõdukat öökülma. Põõsas-hõbekakar kasvab hästi parasniiskes, huumusrikkas ja toitaineküllases pinnases. Taim talub otsest päikest, kui seda piisavalt kasta. Hõbekakrad istutatakse Suvelillemulda. Piisav vahekaugus istutamisel on 30 cm.

Õitseaeg pikeneb, kui taim saab piisavalt niiskust ja regulaarselt väetisena Suvelilleväetist ning äraõitsenud õied eemaldatakse. Liiga kuival kasvukohal varisevad õienupud enne puhkemist.

Põõsas-hõbekakar talub sügisel külma, ka paari miinuskraadi, kuid kevadel on taim enne jahedusega harjumist külmaõrn.

Kui põõsas-hõbekakar kasvab liiga pikaks, võib võrsete tippe tagasi lõigata.

Põõsas-hõbekakrad talvituvad valgusküllases siseruumis temperatuuril +5 – +10 °C.

Põõsas-hõbekakrast on aretatud ka topeltõielisi sorte.

Põõsas-hõbekakar on vastupidav lõikelill.

Otsi