Jäta sisu vahele
Toataimed

Portulak-turdleht

Crassula ovata

Rahapuu Crassula ovata

Portulak-turdleht on vähenõudlik ja kergesti kasvatatav sukulent. Portulak-turdleht on suhteliselt madal, jämeda varre ja arvukate okstega toataim. Tumerohelised lehed on paksud, ümarad ja vahakihiga kaetud.

Kastmine:

Väike

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

30-60 cm

Värvid:

Rohelised lehed Valge

Õitsemine:

none

Rahapuu Crassula ovata

Portulak-turdlehe kasvav vars meenutab lehte, kuid vananedes puitub. Lehed on tumerohelised, kuid muutuvad tugeva päikesevalguse käes punakaks. Portulak-turdlehest on aretatud sorte, millel on valgekirjud lehed.

Portulak-turdlehe õied on väikesed ja tagasihoidlikud, enamasti valged. Soome oludes läheb portulak-turdleht harva õitsema. Õitsemise võib kutsuda esile näiteks tavapärasest veidi jahedam õhk talveperioodil. Portulak-turdleht on toataimena enamasti 30-60 cm kõrgune.

Portulak-turdleht eelistab päikselist ja sooja kasvukohta, kuid otsest päikesevalgust tuleks vältida. Taim kasvab hästi tavalisel toatemperatuuril. Suvel võib taime viia päikselisele rõdule või terrassile. Talveperioodil on portulak-turdlehele ideaalne temperatuur 15-18 °C kraadi. Portulak-turdleht kasvab hästi õhku ja vett hästi läbi laskvas, liivaseguses mullas. Sobiv muld on Kaktuse- ja Sukulendimuld.

Portulak-turdlehte kastetakse korraga rohkesti ja nii, et muld on korralikult niiske. Kuna portulak-turdleht suudab vett kudedesse koguda, lastakse mullal kastmiskordade vahel kuivada. Suvel piisab kastmisest iga paari nädala järel, talvel kastetakse harvem. Üleliigne kastmine on kahjulik, sest juurestik võib minna mädanema. Taimele meeldib pigem kuivus, mitte ülemäärane kastmine.

Portulak-turdlehte väetatakse lahja Lillede Toiteseguga, kevadest sügiseni umbes kord kuus. Talvel taime ei väetata.

Noore portulak-turdlehe võib istutada igal aastal ümber, vanale taimele piisab ümberistutamisest paari aasta järel.

Portulak-turdlehte on lihtne paljundada lehe- või varrepistikute abil. Pistik vajutatakse otse mulda juurduma.

Otsi