Jäta sisu vahele
Suvelilled

Pruudisõlg ehk tsinnia

Zinnia elegans

Tsinnia Zinnia elegans Tsinnia Zinnia elegans, punainen

Pruudisõlg ehk tsinnia on uhke õiega suvelill. On aretatud rohkesti värvikaid liht- ja täidisõielisi sorte. Pruudisõled sobivad nii pottidesse kui ka suvelillegruppidesse istutamiseks.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

20 - 100 cm

Värvid:

Valge Lilla Oranž Punane Roosa

Õitsemine:

Suvi

Tsinnia Zinnia elegans Tsinnia Zinnia elegans, punainen

Pruudisõlg on traditsiooniline, vastupidav suvelill. Pruudisõlel on suured liht- või täidisõied, mis meelitavad liblikaid ja õitsevad juunist septembrini. Õie värvus võib varieeruda punase eri toonides, õied võivad olla roosad, oranžid, lillad, kollased või valged. Taim on jäiga varrega ja tugev, veidi põõsjas. Pruudisõle kõrgus varieerub olenevalt sordist 20-80 cm.

Pruudisõled kasvavad hästi päikeselisel või poolvarjulisel kasvukohal ning taluvad ka otsest päikest. Jäiga varrega pruudisõled taluvad hästi tuult ja sademeid. Kasvupinnas peab olema hästi kobestatud ja toitainerohke. Sobiv muld on Erimuld Suvelilledele. Pruudisõled istutatakse olenevalt sordist 20-40 cm vahedega.

Pruudisõled on kergesti hooldatavad. Neid kastetakse ühtlaselt ja väetatakse regulaarselt Suvelilleväetisega.

Pruudisõle närtsinud õied tuleks eemaldada. See ei nõua suurt pingutust, sest õis õitseb kaua, vananeva õie värvus muutub kahvatumaks.

Vastupidav lõikelill

Otsi