Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Puishortensia

Hydrangea arborescens

Pallohortensian Hydrangea arborescens näyttävä kukinto Pallohortensia Hydrangea arborescens

Puishortensia on kiirekasvuline ilupõõsas. Taim moodustab tiheda ja ümara põõsa. Lehed on helerohelised, suured ja südamekujulised. Kaunid valged poolkera kujulised õisikud kaunistavad põõsast juulist - septembrini.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

80-120 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Hilisuvi

Vahemik :

70-100

Pallohortensian Hydrangea arborescens näyttävä kukinto Pallohortensia Hydrangea arborescens

Puishortensia sobib hästi soolotaimeks, lopsakaks rühmaks murusse või püsiku- või põõsagruppidesse. Põõsa kõrgus ja laius on 80-150 cm. Puishortensia talvitub kasvutsoonides I–II(III).

Puishortensia püstised, jämedad helepruunid võrsed muutuvad vanemas eas halliks. Valged lõhnatud õisikud on 20-30 cm laiad. Puishortensia kasvatab rohkesti tüvevõrseid. Taim on mürgine, kuid väikese koguse söömine enamasti mürgistusnähte esile ei kutsu.

Sordil ‘Hayes Starburst’ on suured, õitsemisaja alguses rohekasvalged täidisõied, mis muutuvad õitsemise käigus valgeks.

Puishortensia kasvukohaks sobib kõige paremini poolvari. Kui istutusala on otsese päikese käes, peab mullakiht olema piisavalt paks. Puishortensia kasvab kõige paremini happelise reaktsiooniga, niiskes ja toitainerikkas ning koheva mullakihiga kasvupinnases. Sobiv muld on happelises mullas kasvavatele taimedele mõeldud Erimuld Okaspuudele ja Rododele. Puishortensiale tuleb kaevata piisava suurusega istutusauk. Põõsaste sobiv istutuskaugus on 70-100 cm.

Puishortensia õitsemist ei sega kevadine tagasilõikus, sest põõsas õitseb sama aasta võrsetel. Põõsast kujundatakse igal aastal varakevadel enne uute lehtede puhkemist. Tagasilõikamine tagab intensiivsema õitsemise. Teine võimalus taime tagasilõikamiseks on eemaldada lumehangest välja ulatunud külmunud oksad, siis on põõsas kasvuperioodi alguses umbes meetrikõrgune.

Suvel vajab puishortensia rohkesti vett ja toitaineid. Taime väetatakse Okaspuu- ja Rododendroniväetisega, mis tagab pinnase happelisuse. Puishortensiale lupja ei anta. Põuaperioodil tuleb taime rohkesti kasta.

Otsi