Jäta sisu vahele
Suvelilled

Ruske kosmos

Cosmos atrosanguineus

Suklaakosmoskukka Cosmos atrosanguineus

Ruske kosmose värvitoonilt tumepunasest kastanipruunini varieeruvad õied lõhnavad vanilje ja šokolaadi järele. 3-5 cm läbimõõduga õied kerkivad pikkade õievarte otsas õhulise lehestiku kohale.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

30 - 60 cm

Värvid:

Punane

Õitsemine:

Kesksuvi

Suklaakosmoskukka Cosmos atrosanguineus

Tumedat tooni ruske kosmos on oma pikkade ja õrnade õievartega silmatorkav kontrast suvistes lillepeenardes ja haljastusgruppides. Taime võib kombineerida madalamate taimede kõrvale, soolotaimeks ning looma kontrasti heledamate ja kirkavärvilisemate õitsejatega. Õite šokolaadine lõhn tugevneb õhtu saabudes.

Ruske kosmose lehestik on tume- või punakasroheline ja lopsakas. Lehed on 5-7 cm pikad ja sulgjad. Õievars pikendab taime kõrguse 30-60 sentimeetrini. Ruske kosmos õitseb juunist oktoobrini.

Ruske kosmos kasvab meelsasti päikeselisel kasvukohal. Taimele meeldib õhuline ja toitaineküllane Erimuld Suvelilledele. Taimed istutatakse 20-30 cm vahedega. Taime juuri ja istikuid võib kevadel aiandist hankida.

Ruske kosmos vajab regulaarset kastmist, taimel võib lasta kastmiskordade vahel kergelt kuivada. Kastmise käigus väetatakse lahja Suvelillede Toiteseguga.

Äraõitsenud õied tuleb ära näpistada, et taim rikkalikumalt õitseks.

Kui temperatuur ei lange alla nulli, võib ruske kosmos talvituda jahedas hoiuruumis. Juurekogumeid võib kevadel jagada. Kevadel istutatakse juurikad uude mulda.

 

Otsi