Jäta sisu vahele
Suvelilled

Sinine kartulipõõsas

Solanum rantonettii

Kesäkoiso Solanum rantonettii

Sinine kartulipõõsas on päikeselisi kasvukohti eelistav, meil üheaastasena kasvatatav suvelill. Sinine kartulipõõsas on jõulise kasvuga ning õitseb rikkalikult sinakaslillade või valgete õitega kogu suve. Lehed on tumerohelised ja ovaalse kujuga.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

100 - 150 cm

Värvid:

Sinine

Õitsemine:

Suvi

Kesäkoiso Solanum rantonettii

Sinine kartulipõõsas kasvab kuni 1,5 m kõrguseks ning talub hästi tagasilõikust. Taimest on lihtne kujundada kasvõi õitsev kääbuspuu.

Juunist septembrini õitsev sinine kartulipõõsas eelistab päikeselist kasvukohta. Sinine kartulipõõsas on ilmastikukindel ning talub keskmiselt hästi tuult ja sademeid. Kevadel on külmaõrn, kasvupinnas võiks olla paksu mullakihiga ja toitainerikas, kuid kuivemapoolne. Sobiv muld on Erimuld Suvelilledele. Sinise kartulipõõsa taimede vahekaugus on 50 cm. Taim kasvab 50-150 cm kõrguseks.

Regulaarne tagasilõikus hoiab sinise kartulipõõsa lopsaka ja tiheda ning paraja kõrgusega.

Muld hoitakse ühtlaselt kuiv. Sinine kartulipõõsas ei vaja palju toitaineid, piisab väetamisest 3-4 korda kuus Suvelillede toiteseguga. Liiga rikkalik kastmine ja väetamine põhjustab lehestiku liiga lopsaka kasvu ning õisi tekib vähe või taim ei õitse üldse.

Sinine kartulipõõsas võib talvituda jahedas ja valgusküllases kohas. Kevadel, kui valgust on rohkem, viiakse sinine kartulipõõsas veebruaris-märtsis siseruumidesse võimalikult valgusküllasesse kohta. Siis alustatakse vähehaaval väetamist ja kastmist.

Otsi