Jäta sisu vahele
Suvelilled

Tubakad

Nicotiana sp.

Koristetupakat Nicotiana sp. Koristetupakat Nicotiana sp., läheltä

Tubakad on tugevakasvulised ja püstise kasvukujuga suvikud. Putkjad õied on lõhnavad, värvivalik on lai, ulatudes punase ja violetse erinevatest varjunditest kollase, valge, rohelise ja oranžini.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

20-150 cm

Värvid:

Valge Oranž Punane Rohelised lehed

Õitsemine:

Kesksuvi

Koristetupakat Nicotiana sp. Koristetupakat Nicotiana sp., läheltä

Tubaka rohelised lehed on suured ja pealt karedad. 5 cm laiad õied kerkivad õievarte otsas lehekodarikust kõrgemale. Tubakad sobivad suvikurühmadesse ja pottidesse istutamiseks. Sortide kõrgused varieeruvad 20-150 cm vahel. Dekoratiivsed ja kõrged sordid sobivad suurtesse pottidesse ja lillegruppide taustataimeks.

Tubakas õitseb rikkalikult päikeselisel ja soojal kasvukohal ning talub ka põuda. Taim talub vihma, kuid mitte öökülmi. Õitsemine jätkub kogu suve, juunist septembrini. Kasvupinnas peab olema hästi vett läbilaskev, niiske ja paksu mullakihiga ning rohkesti toitaineid sisaldav. Sobiv muld on Suvelillemuld. Tubakataimede vahekaugus istutamisel on 20-30 cm.

Tubakat kastetakse ja väetatakse rikkalikult. Igal kastmiskorral lisatakse kastmisvette Suvelillede Toitesegu.

Kõrgemaid sorte tuleb vajadusel toestada.

Tubaka närtsinud õisi ei ole vaja ära noppida, kuid kui seda teha, õitseb taim rikkalikumalt. Kui närtsinud õisi ei eemaldata, võib valmivad seemned kokku koguda ja kevadel uuesti maha külvata.

Tubakad meeldivad lehetäidele. Kahjurite tõrjeks võib taimi pritsida 2-3% männiseebilahusega (2-3 dl männiseepi/10 l vett). Lahus kahjustab taime kroonlehti.

Tubaka kasvatamine seemnetest on lihtne, kuid nõuab palju ruumi. Tubaka seemned külvatakse Külvimulda märtsi alguses. Seemned idanevad toatemperatuuril ja seejärel istutatakse idanenud taimed Istikumulda ja kasvatakse edasi valgusküllases ja veidi jahedamas kasvukohas. Välja võib noored taimed istutada siis, kui öökülmaoht on möödas. Enne välja istutamist võiks taimi karastada.

Otsi