Jäta sisu vahele
Suvelilled

Väikeseõieline aed-puispetuunia

Calibrachoa ×hybrida

Pikkupetunian Calibrachoa vaaleanpunaiset ja lilat kukat

Puispetuunia on väikeseõieline ripp-petuunia, mis sobib nii amplitesse kui ka rõdukastidesse ja pottidesse istutamiseks. Puispetuunia õitseb rikkalikult väikeste, 3–5 cm suuruste õitega paljudes eri värvitoonides.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

30-40 cm

Värvid:

Mitmevärvilised lehed Valge Lilla Tumelillad lehed Oranž

Õitsemine:

Suvi

Pikkupetunian Calibrachoa vaaleanpunaiset ja lilat kukat

Puispetuunia on päikeselises ja soojas kasvukohas üks paremaid suvelilli, sest õitseb uskumatult rikkalikult ja väsimatult. Puispetuuniaid on nii liht-, pooltäidis- kui täidisõielisi sorte. Värvidest leidub valgele ja kirjule lisaks punase, oranži, kollase ja violetse erinevaid toone ning isegi mustjat. Kasvuviis võib olla madal, lopsakas ja põõsastuv ning rippuv või poolrippuv. Võrsete pikkus varieerub sordist sõltuvalt 40-70 cm. Lehed on kitsad.

Puispetuuniale meeldib kõige rohkem päikeseline või poolvarjuline kasvukoht ning taim talub hästi ka päikeselõõska. Varjulises kohas nii õitsemine kui kasvamine muutuvad kehvemaks. Puispetuunia talub petuuniatest kõige paremini külma ning talub ka sademeid suhteliselt hästi. Puispetuuniale sobiv muld on õhuline ja toitainerikas Suvelillemuld. Taimed istutatakse 20 cm vahedega.

Puispetuuniad vajavad regulaarset kastmist, kuigi taluvad ajutist kuivamist paremini kui suureõielised petuuniad. Kuivaperioodid võivad soodustada lestade rünnakut taimedele. Puispetuunia vajab palju toitaineid, seega tuleb seda regulaarselt väetada Suvelilleväetisega.

Puispetuunia närbunud õisi pole tarvis ära noppida, sest need varisevad ise maha.

Otsi