Jäta sisu vahele

Aiandustoodete huvitavaimad uudistooted

Kõige huvitavaimad uuendused aiatoodetes:

Uued uuritud „imeained“

Pikka aega on professionaalses taimekasvatuses kasutatud sammalt kasvusubstraatides ühe koostisosana selle heade omaduste tõttu ning nüüd on sammal ka osa Kekkilä uutest toodetest.  Sammal hõlbustab kastmist, kuna seob vett ja vabastab seda vastavalt taime vajadusele, vähendades samas ülekastmise ohtu. Lisaks annab see mullale hea struktuuri ja õhulisuse ning on anti-mikroobne, st takistab mullas kahjulike organismide ja hallituse kasvu.

Teine uus lisaaine on biosüsi, mis parandab mulla struktuuri ning loob soodsa elukeskkonna mikroobidele. Biosüsi toimib mullas nagu „toidupank“ takistades toitainete kadu ja tekitades veevaru.

Kekkilä JuurejõudTM on huumusühend, mis parandab taimede kasvu ja toitainete omastamist. Huumusühendid on looduslikult mullas ja turbas sisalduvad ained, mis on tekkinud pika aja jooksul mullas elavate bakterite ja seente kaasabil organismide jäänuste kõdunemisel.

2019 aasta tooteuudised

2019 mullauudised on Mahe Kasvumuld ning Hortensiamuld.

Mahe Kasvumuld on loodud vastuseks tarbijate soovidele kasvatada samas potis nii söödavaid taimi kui ka ilutaimi. Toode sobib kõigile taimedele – nii ürtidele, köögiviljadele kui ka lilledele. Mahe Kasvumuld on looduslik ning väetatud taimepõhiste väetistega. See sisaldab kõiki aednikule parimaid lisaaineid: sammalt, biosütt ja huumusühendit Kekkilä Juurejõud.

Hortensiamuld on erimuld potis kasvatatavatele terrassihortensiatele. Hortensiamuld sobib igat värvi hortensiatele, kuid eriti hästi aitab säilitada siniste hortensiate värvuse. Selles mullas tunnevad ennast eriti hästi ka näiteks toa-asalead või siis pottides kasvavad okastaimed.

Kõik meie tooteuudised sobivad hästi potitaimede kasvatamiseks näiteks rõdul või terrassil. Tooted on pakendatud 15 liitristesse kottidesse, mistõttu on neid mugav ja lihtne poest koju viia ning mullakogusest piisab parasjagu mitmele potitaimele.

 

Pakendil leidub info, millisele taimele toode sobib ning kuidas seda kasutada.
Tootepakendid on suur osa Kekkilä turundusest: meie Parkanos asuvast tehasest saadetakse kauplustele ja klientidele igal aastal välja ligi 6 miljonit pakendit. Pakendi välimus ja tooteteave omavad ostuotsuse tegemisel ning kaubamärgi ehitamisel suurt tähtsust.

Alustasime pakendite uuendamisega möödunud (2018) aastal ning sel kevadel on suurem osa meie tootevalikust saanud uued pakendid. Uus välimus on inspireeriv ning kaunis, lausa muinasjutuline, kuid samas selge ja informatiivne. Pildid ja nimetused annavad edasi, millisele taimele toode sobib. Pakenditele on märgitud toote kulu ning kasutusjuhendid. Soovime aidata kaasa, et iga rohenäpp ja mitte-rohenäpp õnnestuks taimekasvatuses ning lisaks soovime jagada kasvatamise rõõmu!

Looduslähedus – kasvav trend

Uuringud näitavad, et tarbijat huvitab aia ja taimede lihtne ning looduslähedane hooldamine. Looduslike kasvusubstraatide ja maheväetiste populaarsus kasvab ning neid leidub aina enam ka Kekkilä tootevalikus – mahekasvatus on sellel alal uus standard.

Heaks näiteks looduslähedusest on erilised kattematerjalid. Need on kaunid, samas kaitsevad maapinda kuivamise eest, säästavad vett ning ennetavad umbrohu kasvu looduslikul viisil. Katmiseks võib kasutada nii erinevaid dekoratiivmultše kui ka kive. Üks uus võimalus on Lehtpuumultš. Toode on valmistatud Soomes kasvanud lehtpuudest – toormaterjaliks on metsatööstuse ülejäägid. Kuna Lehtpuumultš ei sisalda vaiku, võib seda julgelt kasutada ka püsikutele. See on heledam ning ühtlasem kui männikoorekate ning kuivab kaunilt halliks.

Tooteuudiste pildimaterjalid ja pildid uutest pakenditest: https://www.kekkila.ee/meediale

Lisainfo aiaspetsialistilt:  Mari Kaartokallio, mari.kaartokallio@kekkila.fi, +358 40 684 0978 ja tootejuhilt Minka Mannerla, minka.mannerla@kekkila.fi, +358 44 500 5006

Kekkilä toodab ja turustab kõrgekvaliteedilisi kasvusubstraate, väetiseid ning teisi aiatooteid aednikele, hobiaednikele ja maastikukujundajatele. Soovime kasvada koos oma partnerite, tarbijate ning klientidega. Meie kireks on jagada rõõmu kasvatamisest!

Kõige huvitavaimad uuendused aiatoodetes:

Otsi