Jäta sisu vahele

Muldki võib muutuda

Kekkilä otsustas kaasajastada oma tootepakendite välimuse – uue ilme saavad nii väetiste kui ka kasvusubstraatide pakendid. Näiteks Suvelillemulla ja Roheliste Taimede Mulla lihtsad ja selged pakendid ning põhjalik info muudab toote valimise kliendile kaupluses lihtsamaks.

Kuna erinevad taimed vajavad kasvamiseks ja õitsemiseks erinevaid tingimusi, on igati mõistlik valida taimele kasvuks just talle sobiv muld. Näiteks võib mullas sisalduv liiga kõrge toitainete sisaldus mõjuda väikestele õrnadele taimedele laastavalt. Kvaliteetse mulla oluline osa on selles sisalduvate väetiste ja toitainete kvaliteet.

– Mullas sisalduvad väetised varieeruvad sõltuvalt taime vajadustest. Näiteks roosid vajavad rikkalikuks õitsemiseks nii lühi- kui ka pikatoimelisi väetisi ning hästi lubjatud mulda, samas kui okaspuude ja rododendronite muld peab olema happeline, just neile sobivate toitainetega, ütleb uute pakendite projekti vastutaja, Kekkilä tootejuht Minka Mannerla.

Lisaks mullas sisalduvatele väetistele vajavad taimed kasvuperioodil lisaväetamist. Mõned rohkem, mõned vähem.

– Igaüks, kes kaalub väetamise tähtsust, peaks tegema väikese katse kas toa- või aiataimedega. Selleks on kõige parem võtta samast liigist taimed ning osa neist korrapäraselt väetada ning osa jätta väetamata – lühikese aja jooksul võib märgata uskumatut erinevust. Loomulikult tuleb väetamisel järgida pakendile märgitud koguseid ning väetada vastavalt kasutusjuhendile. Muidugi väetise kogus peab olema õige ja selle kasutamine on märgitud väetise pakendile, juhib Minka Mannerla erilist tähelepanu.

Mahetooted

Suurem osa Kekkilä mahemuldadest ja maheväetistest on taimepõhised ning sisaldavad taimedele kõige sobivaimaid aeglaselt lahustuvad toitaineid.

– Hobiaednikud, kes kasvatavad oma toitu ise, soovivad enamasti kasutada just pigem maheväetiseid. Tänu uuele pakendile on õige toote valimine nüüd lihtsam, selgitab Minka.

Lisateave:
Minka Mannerla, tooterühmajuht
tel. 044 500 5006, minka.mannerla@kekkila.fi

Nina Kinnunen, brandi ja kommunikatsiooni juht
tel. 0407775333, nina.kinnunen@kekkila.fi

Otsi