Jäta sisu vahele

Noorte aiandushuvi on märgatavalt suurenenud

Uus rohenäppude põlvkond on sündinud – alla 25-aastaste noorte aiandushuvi on märgatavalt suurenenud. Noored tunnevad huvi iseäranis taimede kasvatamise vastu rõdul, köögis, peenramaal või kogukonna- ja linnaaedades.

Kekkilä tellitud TNS Gallupi uuringu kohaselt on alla 25-aastaste noorte huvi aianduse vastu kasvanud viie aastaga tervenisti 25 protsenti. Kui 2010. aastal pakkus aiandus huvi 19%-le noortest, siis 2015. aastal oli huvi kasvanud 44%-ni.

Uuringu kohaselt pakub enim huvi taimede kasvatamine rõdul. 50% alla 25-aastastest noortest tundis huvi ka taimede kasvatamise vastu köögis – võrreldes ülejäänud elanikkonnaga on see näitaja kõige suurem. Samuti on alla 25-aastaste noorte seas suurim huvi taimede kasvatamise vastu peenramaal või kogukonna- ja linnaaedades. 38% noortest oli huvitunud kogukonnaaiandusest.

Noorte arvates on aiandus rahustav ja lõõgastav tegevus, nad hindavad looduslähedust ning usuvad, et oma kasvatatud toit on puhas. Rõdu või köök tundub noore jaoks enamasti loomulik koht aiandusega tegelemiseks. Pooled alla 25-aastastest noortest sooviksid hea meelega aias askeldada, kui neil oleks selle jaoks aega.

Uuringu kohaselt tunnevad noored siiski, et vajavad enam teavet aia eest hoolitsemise kohta. Selle lünga soovib Kekkilä täita. Artist Koo pakub Kekkilä uutel kodulehtedel (www.kekkila.fi/koo) noortele aednikele taimekasvatusalast teavet ja nõuandeid ning tema lugu „Multa saa kaiken” rõõmustab ja inspireerib igas vanuses rohenäppe. Vaata videot!

Kampaanias lööb kaasa ka mitmekülgne meesblogijate rühm: Kasper Strömman (Kasper Diem), Arttu Mustonen (Mustarttu), Petri Kokkonen (Moderni Puutalo), Esko Kyrö (E20) ja Janne Simojoki (Aamukahvilla), kes jagavad Kekkiläga oma kasvatuskogemusi.

„Oleme rõõmuga jälginud, kuidas noorte ja meeste hulgas kasvab huvi endale toidu kasvatamise vastu, ning mõistnud, et taimede heaolu kohta on vaja teavet jagada. Usume, et ehtsate asjade nautimine ja looduse imede ees vakatamine tuleb kõigile kasuks.

Rohenäpp võib saada igaühest ja siinkohal tahame oma ligi 100-aastase kogemustepagasiga mulla ja väetamise osas appi tulla,” tõdeb Kekkilän turundusjuht Nina Kinnunen.

Lisateave: Nina Kinnunen, +358 207 904 811

 

Otsi