Jäta sisu vahele

Kekkilä toob turule esimese tavatarbijatele mõeldud Põhjamaade keskkonnamärgisega (Luik) Jääsula

Aiasõbralik Jääsula on uus keskkonnasäästlik libedustõrjevahend, mis on biolagunev ja ohutu kasutada. Tegemist on esimese tavatarbijatele mõeldud libedustõrjetootega, mis on saanud Põhjamaade keskkonnamärgise (Luik).

Kekkilä Aiasõbralik Jääsula on libedustõrjeks keskkonnasäästlikum valik kui traditsiooniliselt kasutatav söögisool (NaCl). See on ohutu nii taimedele kui ka loomadele ja lastele.

„Toode ei pane autosid roostetama ega jäta nahkkingadele valgeid triipe, nagu seda teevad soolasisaldusega libedustõrjevahendid,” annab Kekkilä tooterühma juht Reetta Thurman nõu.

Naatriumformiaadisisaldusega toode sobib eriti hästi neisse kohtadesse, kus on vaja head jääsulatusvõimet ning samas võimalikult vähest korrosiooni tekitavat või muud keskkonnamõju. Jääsula ei tekita veekogude eutrofeerumist nagu lämmastikusisaldusega uurea. Toode ei kogune mullastikku ja selle kasutamine on lubatud ka põhjaveepiirkondades paiknevates jääsulatamiskohtades.

Jääsula on oodatud täiendus Kekkilä Turvatoodete rühmas lisaks eelmisel aastal turule toodud Kekkilä Kergkruusale Libedusetõrjeks. Jääsula on mõeldud ennekõike libedusetõrjeks ning seda saab kasutada nt õueteedel, treppield ja parklates.

„Lume ja jää ning muude keskkonnategurite tekitatud katsumused panevad väljaspool aiahooaega soomlasi proovile. Kuna taimede heaolu on meie jaoks oluline, siis peame ka esmatähtsaks, et Jääsula ei sisaldaks taimedele ega aias ringi liikujatele kahjulikku soola. Oleme väga rahul, et saime tootele ohutusgarantii – Põhjamaade keskkonnamärgise,” räägib Thurman.

Tänu toekale sangale ja puistekorgile on Jääsula kohe kasutusvalmis. Toode on väga hea jääsulatusvõimega ning see toimib isegi temperatuuril –15 °C. Ülejäänud turul saadaolevad üle –15 °C pakases toimivad tooted sisaldavad soola, keskkonnasäästlikud uureasisaldusega tooted aga toimivad umbes –7 °C juures.

Aiasõbralik Jääsula on müügil 2,5 l pakendis, millest piisab umbes 65 m² katmiseks.

Jääsula jõuab kauplustesse müügile oktoobri keskpaigas. Soovituslik hind on umbes 14 eurot.

Lisateave ja intervjuusoovid:

Reetta Thurman, tooterühma juht, Kekkilä Oy
Tel 0400 272 473, reetta.thurman@kekkila.fi

Otsi