Jäta sisu vahele

Sametine muru ühe päevaga!

Valmismuru abil võlute õue sametise muru ühe päevaga. See on kiire ja lihtne viis saada uuele õuele või vana muru asemele kvaliteetne muru.

Valmismuru paigaldamine

Valmismururullid tuleb paigaldada võimalikult kohe pärast saabumist, et need ära ei kuivaks.

Üks rull kaalub u 20 kg. Rulli suurus on 400 × 2500 mm ehk üks ruutmeeter.

Paigaldamist alustatakse alati õue servast, et murul ei oleks vaja tarbetult käia.

Valmismuru paigaldamine on kiire ja lihtne töö. Rullid avatakse üksteise järel, servad kohakuti, aga nii, et kõrvuti asuvate rullide otsaservad ei jääks ühte ritta, vaid asetseksid üksteisest 30–40 cm kaugusel ehk n-ö telliselaos.

Kõrvuti asuvate mururibade servad asetatakse tihedalt üksteise vastu, nii hoiavad need paremini niiskust ja muru kasvab ühtlaselt. Nn sileservseotis tähendab kõrvuti asetsevate mururullide liitekohta. Ribade servad vajutatakse tihedalt üksteise vastu. Kui mururullide otsad on hakanud kuivama või muutunud ümaraks, lõigatakse need pussnoaga sirgeks.

Rullide otsad asetatakse tihedalt üksteise vastu, nagu pikad küljedki. Veendutakse, et uus rull jätkuks tiheda sileservseotisega sealt, kust eelmine lõppes, kuna ääred kipuvad kergemini kuivama.

Viimistlemine

Lõpetuseks Valmismuru rullitakse, kasutades võrgurullil u 80 kg raskust. Valmismuru juurestik asetub siis tihedalt uue kasvusubstraadi vastu ning juurdub kiiremini ja ühtlasemalt.

Kastmine

Paigaldamise käigus kastetakse muru põhjalikult.

Murul ei tohi lasta kuivada, mistõttu kastetakse seda põuaajal esimesel kahel nädalal kaks korda päevas – hommikuti ja õhtuti.

Edaspidine kastmine on oluline muru juurdumiseks. Esialgu kastetakse sageli ja vähehaaval. Selleks et juured tungiksid üha sügavamale, pikendatakse kastmisvälpasid ja suurendatakse veekoguseid.

Toode Valmismuru on Kekkilä tootevalikust alates 2016 aastast väljas.

Video on soome keeles. 

Otsi