Jäta sisu vahele

Muru hooldamine

Hästi hooldatud muru talub koormust ja kaunistab aeda. Nii nagu taimedki, vajab muru korrapärast hooldamist.

Muru vajab lupja

Muru lupjamine on sama tähtis kui väetamine. Lupjamine vähendab mulla happesust ja parandab muru kasvu. Lubjatud mullast saavad taimed toitaineid paremini kätte.

Muru lupjamiseks kasutatakse Kekkilä Aialupja või Kekkilä Granuleeritud Aialupja. Hõlpsalt laotatav lubi on sõmer ja niiske, see lahustub kiiresti ja mõjub kaua.

 

Kuidas muru väetada?

Muru väetatakse korrapäraselt. Kekkilä Muruväetis PLUS+ on tõhus eriväetis, mis sisaldab hea kasvu jaoks vajalikus koguses toitaineid ja mikroelemente. Toorained on looduslikud ja taimsed ning efekti suurendamiseks on lisatud mineraalväetist. Väetist kasutatakse lisaks tagahoovidele ka näiteks golfiväljakutel. Väetises sisalduv lämmastik (N) suurendab muru tihedust tagades ühlase kasvu, kaalium (K) parandab juurdumist ja samal ajal põua ja talvekindlust, tehes muru tugevaks ja tihedaks. Rauda sisaldav väetis parandab muru värvust.

Muru sügisväetamine

Muruväetis laotatakse võimalikult ühtlaselt murule ja kastetakse kohe pärast väetamist. Suvel võib teha lisaväetamise ja kasvuhooaja lõpus väetata muru Kekkilä Sügisväetis PLUS+ väetisega.

Mida sammaldunud muruga ette võtta?

Kui muru on sammaldunud, on abiks täiustatud looduslik Kekkilä Muru Samblatõrje PLUS+ väetis. See on sammaldunud muru jaoks mõeldud eriväetis, mis hävitab muru seest sambla ja kiirendab samal ajal muru kasvamist. Pärast väetise laotamist tuleb muru kasta. Võib väetada ka vahetult enne vihma. Kuivanud sammal riisutakse kokku, vajaduse korral võib teha paranduskülvi.

Kuivanud sambla võib vajadusel kokku riisuda, kuid see pole ka vajalik. Taastudes katab muru kuivanud sambla.

Muru parandamine

Muru laikude ja paljaste alade parandamine: sega kott Kekkilä Kivituhka koos Kekkilä Aiamullaga ja riisu segu muruplatsi paljastele aladele. Tasanda ja tiheda raudrehaga ja külva uued seemned. Kasta hoolsasti ja jätka kastmist vähemalt kolm kuni neli nädalat.

Muru õhutamine

Tihedaks muutunud pinda võib kobestada hargiga või selleks ettenähtud seadmega. Nii saavad juured õhku ja toitaineid ning muru kasvab paremini. Õhustatud murupinna sisse võib rehitseda Kekkilä Muru Hooldusmulda.

Otsi