Jäta sisu vahele

Muru hooldamine

Hästi hooldatud muru talub koormust ja kaunistab aeda. Nii nagu taimedki, vajab muru korrapärast hooldamist.

Muru vajab lupja

Muru lupjamine on sama tähtis kui väetamine. Lupjamine vähendab mulla happesust ja parandab muru kasvu. Lubjatud mullast saavad taimed toitaineid paremini kätte.

Muru lupjamiseks kasutatakse Aialupja. Hõlpsalt laotatav lubi on sõmer ja niiske, see lahustub kiiresti ja mõjub kaua.

Kuidas muru väetada?

Muru väetatakse korrapäraselt. Muruväetis on ohtralt lämmastikku ja kaaliumi sisaldav muru jaoks ettenähtud eriväetis. Lämmastik tagab ühtlase kasvu, kaalium kasvatab muru tugevaks ja terveks. Rauda sisaldav väetis parandab muru värvust.

Looduslik Muruväetis sisaldab merevetikat, millest aeglaselt vabanevad toitained parandavad muru kasvamist ja värvust.

Muru sügisväetamine

Muruväetis laotatakse võimalikult ühtlaselt murule ja kastetakse kohe pärast väetamist. Suvel võib teha lisaväetamise ja kasvuhooaja lõpus väetatakse muru Sügisväetisega.

Mida sammaldunud muruga ette võtta?

Kui muru on sammaldunud, võib kasutada Samblatõrjevahendit. Tegemist on eriväetisega, mis hävitab sambla ja ühtlasi kiirendab muru kasvu. Pärast väetise laotamist tuleb muru kasta. Võib ka väetada vahetult enne vihma. Kuivanud sammal riisutakse ära, vajaduse korral tehakse paranduskülv.

Muru õhustamine

Tihedaks muutunud pinda võib kobestada hargiga või selleks ettenähtud seadmega. Nii saavad juured õhku ja toitaineid ning muru kasvab paremini. Õhustatud murupinna sisse võib rehitseda Liivakastiliiva.

 

Otsi