Jäta sisu vahele

Taimekasvatus naaseb linna

Oma toidu kasvatamiseks pole vaja maad omada. Istutuspottide ja kasvatuskastide abil saab hõlpsalt luua omaenda köögiviljaaia.

Ühisest peenrast

Lilli ja salatit saab kasvatada ka siis, kui oma maad ei oma.  Saad ehitada oma väikese aia näiteks rõdule, korteriühistu õuele või miks mitte ka katusele. Valgusküllane ja rahulik katuseaed on mõnus oaas koos tegemiseks ja lõõgastumiseks.

Kogukonna aiakultuuri populaarsus kasvab ja linnatalunik võib olla igaüks meist. Aia saab väikesemahuliselt üles seada nii büroohoone kui ka elamu katusele.

Kogukonna aiad koondavad inimesi ja loovad naabruskonnas ja ümbritsevas ühiskonnas sotsiaalseid võrgustikke.

Mitmetes kohtades on linnaaednikud lisaks aedadele võtnud kasutusele ka tühjalt seisvad igavad hüljatud paigad ja ehitanud sinna kasvastuskastid ning hubased linnaaiad. Projekte on palju ja need kõik loovad uue ühise ruumi mõõtme. Kogukonna aiad koondavad inimesi ja loovad naabruskonnas ja ümbritsevas ühiskonnas sotsiaalseid võrgustikke. Lisaks heale tundele, mida annab meile taimede eest hoolitsemine, lisab kasvatamine meie ellu rohkelt rõõmu ja sisu.

 

Söödav ja ilus

Potipõllunduse on stiil vaba. Suvelilled, ürdid ning ka samas potis olevad tomatid ja tšillid sobivad väikese aia istutusfilosoofiaks.

Üha enam pööratakse tähelepanu aroomidele ja maitsetele ning söödavaid lilli on lihtne kasvatada näiteks salatite ja kaunistuste jaoks.

Suvelilled, ürdid ning isegi samas potis olevad tomatid ja tšillid sobivad väikese aia istutusfilosoofiaks.

Stiili osas pole vaja kompromisse teha: väikese kujunduse, värvide, kontrastide ja kõrguse erinevustega on palju võimalik saavutada, nii et taimed rõhutavad üksteist ja tunnevad end mugavalt. Pidevalt muutuvaid kombinatsioone on ilus vaadata.

Maitsetaimed

Nõudlus värskete ürtide järgi ning selle kasutusalad aina kasvavad. Värsked ürdid on teie toidule ilus ja maitsev lisand. Paljusid ürte saab aastaringselt kasvatada, kui valgust on piisavalt. Varakevadel saab maitsetaimi köögist rõdule uutesse pottidesse ja kasvatuskastidesse üle viia.

Me armastame värskeid ürte ja söödavaid lilli kõigi oma meeltega.  Maitsetaimede lisamine kasvatuskastidesse ja pottidesse annab kauni lõhnava istutuse.

Maitsetaimi saab kasvatada ükskõik millises anumas: kasvatuskarpides, pottides ja erinevates amplites. Või rajage ürdiaed isegi kõige väiksemasse hoovi. Taaskasutatavad nõud, nagu potid või karbid, kruusid või kausid annavad linnarõdule ilme, kus kaunistusi ei pea võtma tõsiselt. Järgmisel aastal on jälle uus ​​suvi!

Otsi