Jäta sisu vahele

Kasvata rõdul maiuspalasid!

Alusta oma toidu kasvatamist rõdul – linnapõllundus oma parimal kujul!

Soojus ja valgus hellitavad taimi

Klaasitud rõdu toimib nagu kasvuhoone ning sobib hästi ka soojust vajavate tomatite ja ürtide kasvatamiseks. Samamoodi õnnestub põllupidamine avatud rõdul. Oluline on, et taimedel oleks piisavalt valgust. Pool päeva otsest päikesevalgust on igati piisav.

Piisavalt kasvuruumi ja head mulda

Tomatitaimed ja muud köögiviljad võib istutada Kekkilä Looduslikku Kasvukotti või Kekkilä Kasvukotti, mis sobivad tänu oma kujule hästi rõdule või terrassiservale. Lõika ainult istikutele sobivatesse kottidesse augud ja istuta taimed otse kotti. Koti külgedele tee sisselõiked, et liigne kastmisvesi välja pääseks. Otse kottidesse võib külvata ka salati-, tilli- ja rediseseemneid.

Nii õnnestub kasvukotis kasvatamine

Vali taimele päikeseline ja tuulekindel koht, kus taimed saavad areneda.

  • Lõika kotile märgitud või soovitud kohtadesse istutusaugud. Kasta kotti kergelt. Istuta taimed läbi istutusavade otse pakendisse. Vajuta seemikute juurest mulda kergelt ja pärast istutamist kasta.
  • Seemned võib külvata ka otse kasvukotti. Lõika seemnete jaoks augud koti valgele küljele märgitud kohtadesse või soovitud kohtadesse. Kasta kotti kergelt. Külva mulda salatit, tilli, redist või suvelilli. Kata külvid õhukese mulla kihiga. Pärast külvi kasta kergelt.
  • Kasvukott on põhiväetatud ja taimed vajavad lisaväetamist paar nädalat pärast istutamist. Lisaväetisena võib lisada Kasvukotti Kekkilä Kanasõnnikut enne istutamist. Lõika märgitud kohtadesse augud ja lisa umbes 4 spl Kekkilä Kanasõnnikut igasse auku. Teise võimalusena võib väetada kastmisvette segatavate Kekkilä Taimeväetise või Kastmisväetisega kogu kasvuperioodi vältel. Väetamine annab taimedele elujõudu ning muudab saagi rikkalikuks ja maitsvaks.
  • Esmalt kasta seemikud istutusaukudes. Kui istikud on juurdunud, kasta läbi kastmisaukude.

Sügisel pärast saagikoristust võib koti sisu kasutada mullaparandajana aias või kompostis. Pakend sobib plasti kogumiseks või energiajäätmeteks.

 

Ürtide ja tomatite kasvatamine õnnestub hästi ka potis. Ühest taimest saab omajagu söödavat, kui taime toitainetega varustada. Ürtidele sobib Kekkilä Mahe Ürdimuld, tomatid ja tšillid istuta Kekkilä Tomati- ja Tšillimulda.

Tomatite istutamine

  • Kasta taimi enne istutamist korralikult.
  • Vali Kasvatuskoti jaoks soe ja päikeseline koht, sest tomatid vajavad küpsemiseks palju valgust. Kitsas kott sobib näiteks rõdupiirdele või sooja seina äärde.
  • Lõika taimede jaoks pakendil märgitud või enda valitud kohtadesse augud.
  • Kasta muld läbi, kuid tee seda ettevaatlikult, sest see kogub palju vett. Tee koti küljele u 1 cm kõrgusele selle põhjast sisselõige, et liigne vesi saaks vajaduse korral välja voolata.
  • Eralda taimed ettevaatlikult pottidest ja istuta need istutusaukude kaudu otse pakendisse. Tihenda mulda, surudes seda sõrmedega juurepallide ümber ettevaatlikult kokku.
  • Toesta taimed vajaduse korral tugikeppide või -nööridega.

Tomatite eest hoolitsemine ja saagikoristus

  • Kasta ühtlaselt, et tomatid kasvaksid maitsvaks ja annaksid rikkalikult saaki.
  • Anna kastmisveega Kekkilä Taimeväetist, et taimed saaksid piisavalt toitaineid. Väetise abil kasvavad tomatid maitsvaks ja annavad rikkalikult saaki.
  • Klaasitud rõdul võib õiekobaraid raputada või pehme pintsliga kopsida, et tolmlemist kindlustada.
  • Põõsastomatite nn vargaid ei pea eemaldama nagu tüvitomatitel. Tomatikobarate peale kasvavad lehed võib eemaldada, et tomatid saaksid rohkem päikesevalgust.
  • Kui taimed tunnevad end hästi, siis suudavad need kahjuritele vastu seista, kuid kontrolli taimi aeg-ajalt ka ise. Lehetäisid aitab ohjeldada pritsimine jaheda vee ja õrna männiseebilahusega.
  • Korja saaki sedamööda, kuidas see valmib. Kui saabuvad sügisesed külmad, võib tuua rohelised viljad köögilauale järelküpsema.

 

Ürtide kasvatamiseks sobib Kekkilä Mahe Ürdimuld.

Mida vajad

Nii väetad

Otsi