Jäta sisu vahele
Püsikud

Varajane pojeng ’Mollis’

Paeonia mollis

Pallaksenpioni pallaspioni Paeonia mollia

Teiste pojengidega võrreldes õitseb ’Mollis’ varakult: juba mai lõpus. Selle pojengisordi lihtõied on suured ja helepunased. Varajane pojeng on vastupidav püsik.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

50 cm

Värvid:

Roosa

Õitsemine:

Varasuvi

Pallaksenpioni pallaspioni Paeonia mollia

Varajane pojeng ’Mollis’ on vana, Venemaalt pärinev pojengisort. Taim on madal ja kasvab 50 cm kõrguseks. Lille hõlmjad lehed on tuhmjalt hallikasrohelised ning laiad. Varajast pojengi ’Mollis’ kutsutakse tänu tema varajasele õitsemisele ka nelipühapojengiks. Taime õied on suured ning kas liht- või pooltäidisõied.

Varajane pojeng ’Mollis’ tunneb end hästi päikeselisel kasvukohal kas soolotaimena või koos teiste püsikutega. Varajase pojengisordina sobib ta kasvatamiseks koos teiste pojengisortidega. Muld peaks olema huumuse- ja toitaineterikas ning lubjakas. Sobiv muld on Erimuld Püsikutele ja roosidele. Istutusvahe on 40-50 cm.

Juurepall istutatakse maapinna lähedale. Juhul kui juured jäävad liiga sügavale, on õitsemine vähene ja varte allossa võib tekkida mädanik. Juurestiku peal peab alati olema 2-3 cm mulda, seega on vajalik mulla lisamine kevadeti. Sobiv muld on Aia Kattemuld. Kevadel antakse taimele Aialupja ja väetatakse Kevadväetisega.

Varajase pojengi ’Mollis’ varred lõigatakse igal aastal maha – kas sügisel või kevadel. Lillepuhma alust korrastades tuleb olla ettevaatlik pojengi risoomidega, mis kasvavad sageli maapinna lähedal peaaegu horisontaalselt. Juulis-augustis väetatakse pojengi Sügisväetisega.

Varajane pojeng ’Mollis’ vajab kasvurahu, seepärast tuleks vältida taime pidevat ümberistutamist ja jagamist. Juhul kui lill ümber istutada, tasuks seda teha augustis, kaevates taime välja võimalikult suure mullapalliga ning koheselt uude kasvukohta istutades.

Otsi