Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Aedhortensia

Hydrangea paniculata

Aedhortensia on üks ilusamaid ja rikkalikumaid õitsvaid põõsaid. Väga suured valged koonilised õisikud puhkevad augustis õide ja kestavad kuni oktoobrini. Suured tumerohelised lehed on ovaalsed.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

200-300 cm

Värvid:

Roosa Valge Rohelised lehed

Õitsemine:

Hilisuvi

Soovitame neid tooteid koos taimega:

Aedhortensia sobib püstise põõsana või väikese puuna üksik taimena, rühma või õitseva hekina. Aedhortensia kasvab 200–300 cm kõrguseks ja 150–300 cm laiuseks.

Hiliskevadel tärkavad lehed on kergelt läikivad, hambulised ja tuhmrohelised. Lehtede sügisvärv on tavaliselt kollane. Suured lillekobarad muutuvad sügisilmade jahenedes punaseks. Aedhortensia õitseb rikkalikult sama aasta võrsetes.

Aedhortensia õitseb nii päikesepaistelises kui ka varjulises kasvukohas. Põõsas õitseb rikkalikult isegi varjus, kuid varjus on õitsemine hilisem kui päikese käes. Õrnad oksad ei talu tuult ega lume raskust. Muld peaks olema toitainerikas, happeline ja vett hästi läbilaskev. Aedhortensia ei talu seisvat vett. Aedhortensiad istutatakse Okaspuu- ja Rododendronimulda, mille pH on sobiv hortensiatele. Seemikud istutatakse iga 90 cm järel.

Aedhortensiat lõigatakse kevadel – talvel või sügisel pärast õitsemist. Regulaarne pügamine muudab õisikud suuremaks ja põõsa tasakaalukamaks. Aedhortensiad ei talu tugevat noorendamist.

Aedhortensia on ilus lõikelill ja kuivatatud lillena.

Otsi