Jäta sisu vahele

Naudi imelisi suvelilli – hortensia

Rohkelt õitsev hortensia on paljude lemmik. Sfäärilised õisikud rõõmustavad vaatajaid sügiseni, kui hooldad hortensiat korralikult.

Rohkelt õitsev hortensia on paljude lemmik. Sfäärilised õisikud rõõmustavad vaatajaid sügiseni, kui hooldad hortensiat korralikult.

Kuidas istutada ja hooldada potis kasvavaid hortensiaid?

Potis kasvavad hortensiad arenevad kõige paremini valges ja soojas kohas, tuule ja kõrvetava päikese eest varjul. Hortensiad kasvavad ja õitsevad hästi neile sobivas mullas. Kekkilä Hortensiamuld on spetsiaalselt potis kasvatatavatele hortensiatele mõeldud erimuld.

Potis kasvavad hortensiad arenevad kõige paremini valges ja soojas kohas, tuule ja kõrvetava päikese eest varjul.

Hortensiamuld sobib kõikidele värvilistele hortensiatele, kuid on lubjatud ja väetatud viisil, mis hoiab sinise hortensia värvi ilusana. Hortensia mulda on lisatud Kekkilä Juurejõud™ huumusühendit.

Kuidas nautida potis kasvavat hortensiat?

  • Vali varjuline, kuid valge kasvupaik.
  • Istuta poest toodud hortensia koheselt ümber uude Hortensiamulda.
  • Kasta ja väetada rikkalikult, nii õitseb hortensia rohkelt ja säilitab oma kauni värvi.

Kekkilä Hortensiamuld 1 – 2 kotti / pott ø 30-35 cm

Tee nii:

  1. Vali piisavalt suur pott, et hortensia juurtel oleks ruumi kasvamiseks. Lisa poti põhja kiht Kekkilä Potikruusa.
  2. Vala Hortensiamuld otse kruusa peale. Tee mulla keskele süvend, mis on juurepallist veidi suurem. Istuta hortensia ja tihendage muld kergelt.
  3. Jäta kastmisvee imendumise hõlbustamiseks potiserva ja mullapinna vahele kastmisruum.
  4. Kekkilä Hortensiamulda segatud sammal salvestab vett ja hõlbustab kastmist. Kasta poti hortensiat mitu korda, sest läbikuivamine talle ei talu.
  5. Hortensiamullas olevad toitained on piisavad heaks kasvu alguseks. Mõne nädala möödudes, hakka taime lisaks väetama Kekkilä Suvelilleväetise  või Kekkilä Okaspuu- ja Rododendroniväetisega. Väetamist jätka kogu suve jooksul üks kord nädalas, lisades väetist kastmisveele. Nii õitseb hortensia rikkalikult ja säilitab oma ilusa värvi.

Otsi