Jäta sisu vahele
Suvelilled

Alatiõitsev begoonia

Begonia Semperflorens-Cultorum-rühm

Kesäbegonia

Alatiõitsev begoonia on vähenõudlik, 15-25 cm kõrguseks kasvav suvelill. Õied on kas punased, helepunased, oranžid või valged. Alatiõitsev begoonia sobib täiendama lillepeenraid ja suvelillepotte.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

15-25 cm

Värvid:

Punane Roosa Valge

Kesäbegonia

Alatiõitsev begoonia kasvab lopsaka puhmikuna. Selle lehed on värskelt rohelised või punakad ja kujult südajad. Alatiõitsev begoonia õitseb rikkalikult väheste kobarõisikutega. Õied võivad olla ühekordsed või täidisõied sordist sõltuvalt. Alatiõitsvat begooniat kasutatakse sageli lillerühmade ääretaimena ja tänu oma vastupidavusele on see populaarne ka kalmistutel.

Alatiõitsvale begooniale meeldib päikeseline või poolvarjuline kasvukoht, aga see tuleb toime ka kergelt varjulises kohas. Taim saab mõõdukalt hakkama ka päikeselõõsas, kuid kuuma päikese käes võivad lehed kannatada. Taim ei talu öökülmasid. Alatiõitsvale begooniale meeldib õhuline ja keskmiselt toitaineid sisaldav muld. Pottidesse istutamisel kasutatakse Erimulda Suvelilledele, lillepeenras Aiamulda. Istutuskaugus 15-20 cm.

Alatiõitsev begoonia vajab vähe hooldust, kuna selle närbunud õisi pole tingimata vaja ära noppida. Õied taluvad vihma ja tuult üsna hästi.

Alatiõitsvat begooniat tuleb korrapäraselt kasta, kuid taim talub ka aeg-ajalt mullapinna kuivamist. Taim vajab väetamist vähesel määral. Aeg-ajalt võib kastmisveele lisada Suvelillede Toitesegu.

Otsi