Jäta sisu vahele
Mullad

Aiamuld 40L

Kekkilä Puutarhamulta sopii kaikkien pihan kasvien istuttamiseen Kekkilä Puutarhamulta sopii maanparannukseen puutarhassa ja kasvimaalla

Kvaliteetne must aiamuld kõigi aiataimede istutamiseks ja muru rajamiseks. See sobib nii püsiku- ja lillepeenarde rajamiseks kui ka aia ja peenramaa maaparandustöödeks.

 

Kvaliteetne must aiamuld kõigi aiataimede istutamiseks

Õhulisuse tagamiseks on lisatud peenliiva ja savi

Põhiväetisega väetatud ja lubjatud

Pakend

40 L

Kekkilä Puutarhamulta sopii kaikkien pihan kasvien istuttamiseen Kekkilä Puutarhamulta sopii maanparannukseen puutarhassa ja kasvimaalla

Toormena kasutatakse eri kõdunemisastmega turbasorte, peenliiva ja savi. See on põhiväetisega väetatud ja lubjatud.

Vastupidav ja õhurikas struktuur on saavutatud tänu mulla toormena kasutatud liivale. Tume turvas jällegi parandab veepidavust. Mineraalväetis muudab toitained kiiresti taimedele kättesaadavaks.

Turba tõttu võib mullasegu sisaldada vähesel määral kõdunemata looduslikke kiude, nagu tuppvillpeasid ja väikseid puiduosakesi. Jämedateraline koostis muudab mulla õhulisemaks.

 

Tootekirjeldus

Toorained: erinevad turbaliigid, liiv, jäme ja kvaliteetne peenliiv, liivsavi

Lisatud ained: 5,0 kg/m3 Magneesiumi sisaldusega lubjakivipulber; 1,2 kg/m3 Kekkilä Start Grow™ üldväetis (NPK 14-10-14 + mikroelemendid)

Jämedusaste: keskmise jämedusega

Elektrijuhtivus (SFS 1+5): 18 mS/m

pH (1+5): 6,2

Lämmastik (N), vesilahustuv 100 mg/l

Fosfor (P), lahustuv 30 mg/l

Kaalium (K), lahustuv 200 mg/l

Niiskus: 48 %

Orgaanilise aine sisaldus: 37%

Puude ja põõsaste istutamine

Kaeva maasse 40–80 cm sügav ja laiuses pisut suuremgi auk olenevalt juurepalli suurusest. Tühjenda selle põhja 1–5 kotti Kekkilä Aiamulda ning sega kasvukoha algupärase pinnasega. Jäta auk natuke tühjaks ja sobitage taim auku. Kui juurepalli ülaserv jääb maapinnast pisut kõrgemale, siis asetseb taim õigel sügavusel. Lisa või eemalda olenevalt vajadusest mulda. Võta pott taime ümbert ära ja aseta taim kasvukohale. Haruta keerdunud juuri ettevaatlikult lahti ja lisa juurepalli ümber mullasegu nii, et taim seisab püsti. Tihenda jalgadega tallates mulda juurepalli ümber.

Kasta taimi alguses regulaarselt. Anna korraga piisavalt vett, nii et muld niiskuks kogu juurestiku ulatuses. Pärast kasvuspurti väeta taimi Kekkilä Aiaväetisega.

Muru rajamine

Purusta võimalik vana muru ja laota sellele ühtlaselt Kekkilä Aiamulda. Sega muld aluspinnaga kas freesi või labida abil. Tasanda võimalikult hästi rehaga ja tihenda nii, et pind peab kergele kõndimisele vastu. Külva seemned ja rehitse need õrnalt pindmise mullakihi sisse.

  • Istutamine

    3 kotti puu kohta
    1 kott põõsa kohta

  • Maaparandus

    1 kott 1m2 kohta

Otsi