Mullad

Aiamuld 40L

 • Väga kvaliteetne üldmuld kõigi aiataimede istutamiseks
 • Õhulisuse tagamiseks on lisatud peenliiva ja savi
 • Põhiväetisega väetatud ja lubjatud

Aiamuld on väga kvaliteetne üldmuld kõigi aiataimede istutamiseks ja muru rajamiseks. See sobib nii püsiku- ja lillepeenrate rajamiseks kui ka aia ja peenramaa maaparandustöödeks.

 

 • Pakend

  40 L

 • Toorained

  Erinevad turbaliigid, liiv, jäme ja kvaliteetne peenliiv ning liivsavi.

 • Lisaained

  5,0 kg/m3 Mg- sisaldusega lubjakivipulber, 1,2 kg/m3 Kekkilä Start Grow üldväetis (NPK 14-10-14 + mikroelemendid). Jämedusaste: Keskmise jämedusega. Juhtivus (SFS 1+5): 18 mS/m; pH (1+5): 6,2; Lämmastik (N), vesilahustuv 100 mg/l; Fosfor (P), lahustuv 30 mg/l; Kaalium (K), lahustuv 200 mg/l; Niiskus: 48 %; Orgaanilise aine sisaldus: 37

Kirjeldus

Toormena kasutatakse eri kõdunemisastmega turbasorte, peenliiva ja savi. See on põhiväetisega väetatud ja lubjatud.

Vastupidav ja õhurikas struktuur on saavutatud tänu mulla toormena kasutatud liivale. Tume turvas jällegi parandab veepidavust. Mineraalväetis muudab toitained kiiresti taimedele kättesaadavaks ja kompost tagab, et neid jätkub kauemaks.

Turba tõttu võib mullasegu sisaldada vähesel määral kõdunemata looduslikke kiude, nagu tuppvillpeasid ja väikseid puiduosakesi. Jämedateraline koostis muudab mulla õhulisemaks.

 

Kasutamine

Puude ja põõsaste istutamine

Kaevake maasse 40–80 cm sügav ja laiuses pisut suuremgi auk olenevalt juurepalli suurusest. Tühjendage selle põhja 1–5 kotti Kekkilä Aiamulda ning segage kasvukoha algupärase pinnasega. Jätke auk natuke tühjaks ja sobitage taim auku. Kui juurepalli ülaserv jääb maapinnast pisut kõrgemale, siis asetseb taim õigel sügavusel. Lisage või eemaldage olenevalt vajadusest mulda. Võtke pott taime ümbert ära ja asetage taim kasvukohale. Harutage keerdunud juuri ettevaatlikult lahti ja lisage juurepalli ümber mullasegu, nii et taim seisab püsti. Tihendage jalgadega tallates mulda juurepalli ümber.

Kastke taimi alguses regulaarselt. Andke korraga piisavalt vett, nii et muld niiskuks kogu juurestiku ulatuses. Pärast kasvuspurti väetage taimi Kekkilä Aiaväetisega.

Muru rajamine

Purustage võimalik vana muru ja laotage sellele ühtlaselt Kekkilä Aiamulda. Segage muld aluspinnaga kas freesi või labida abil. Tasandage võimalikult hästi rehaga ja tihendage, nii et pind peab kergele kõndimisele vastu. Külvake seemned ja rehitsege need õrnalt pindmise mullakihi sisse.

Kasutusjuhend

 • 3 kotti puu kohta

  1 kott põõsa kohta

 • Maaparandus

  1 kott 1m2 kohta

Which country site would you like to visit?