Jäta sisu vahele
Ilupuud

Amuuri toomingas

Prunus maackii

Tuohituomi Prunus maackii

Aastaringselt dekoratiivne amuuri toomingas on kiirekasvuline ja vastupidav ilupuu. Sobib hästi loodusaeda või parki soolopuuna või gruppidesse. Amuuri toomingal on läikiv kuld- või vaskpruun tohusarnane koor.

Kastmine:

Suur

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

500-1000 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Varasuvi

Vahemik :

I-VI

Tuohituomi Prunus maackii

Amuuri toomingas on madalavõitu kaunilt õitsev puu. Võib kasvada kuni 5-10 m kõrguseks. Vanemas eas laiuva võraga puu vajab palju ruumi enda ümber. Amuuri toominga tüvi on alguses püstine, kuid vananedes tüveharud väänduvad ja võivad isegi kaarduda küljele. Amuuri toominga õitsemine algab juuni alguses ning on kõige rikkalikum päikeselistel kohtadel.

Väikesed valged õied on koondunud lühikestesse tihedatesse õisikutesse. Helerohelised, piklikud ja saagja servaga lehed puhkevad varakevadel. Lehtede sügisvärvus on kaunilt helekollane. Sügisel on puu otsas väikesed, läikivmustad marjad. Amuuri toomina marjad on kibedad ja söögiks kõlbmatud. Amuuri toomingas tuleb toime kasvutsoonides I-VI.

Amuuri toomingas eelistab kasvada päikeselisel ja valgusküllasel kasvukohal. Amuuri toomingas kasvab hästi toitainerikkas ja paksu huumuskihiga kasvukohas. Samas on amuuri toomingas pinnase suhtes vähenõudlik ning kasvab hästi ka liivasel või savikal pinnal. Amuuri toomingale sobiv muld on Erimuld Puudele ja Põõsastele. Taimede vahekaugus on 5 m.

Amuuri toomingal on minimaalne pügamisvajadus. Vajadusel eemaldatakse kuivanud oksad. Puu ei anna juurevõsu. Amuuri toomingas kasvab mitmetüveliseks, konkureerivad ladvad tuleb eemaldada, kui on soov puu ühetüveliseks kujundada. Amuuri toomingaid pügatakse suve lõpus augustis või varajasel kevadtalvel.

Kevadel võib amuuri toomingale anda Aialupja ja väetada Kevadväetisega.

Otsi