Mullad

Erimuld Puudele ja Põõsastele

 • Jäme struktuur sobib suurtele taimedele
 • Lisatud huumuseühend tugevdab juuri
 • Mitmekülgne ja kauakestev väetamine

Tegemist on väga kvaliteetse tootega, mis on töötatud välja spetsiaalselt puude ja põõsaste istutamiseks. Loob puude ja põõsaste juurdumiseks ideaalsed tingimused.

 • Pakend

  40 l

 • Toorained

  Kasvuturvas, jämeda- ja peeneteraline liiv ning liivsavi, kompost (turvas, puukoor ja sõnnik; kompostivabriku kinnitus nr FIC 020-00494/2006 NA)

 • Lisatud ained

  6 kg/m3 Mg sisaldusega lubjakivi pulber, 2 kg/m3 Bioapatiidi, 2 kg/m3 Kekkilä Pot GrowTM põhiväetis (NPK 6-12-24 + mikroelemendid), huumusesegu. pH 6,2; Juhtivus 30 mS/m; Lämmastik (N) Vesilahustuv: 250 mg/kg kuivaines; Fosfor (P) Lahustuv: 370 mg/kg kuivaines; Kaalium (K) Lahustuv: 1050 mg/kg kuivaines; Niiskus 50 %; Orgaaniline aines 40 %

Kirjeldus

Jämedateraline ja õhurikas, pressturbatükkide ja mineraalmullaga täiustatud struktuur ergutab juurestikku istutusaugust kaugemale hargnema. Nii saab taim hakata kiiremini võra ja uusi võrseid kasvatama. Istutusauku võib lisada erimullale olenevalt pinnase liigist 1/2–1/3 osa aluspinnast.

Jõudsa kasvu nimel on erimullale lisatud kiiresti mõjuvaid toitaineid. Kvaliteetne kompost ja bioapatiit vabastavad toitaineid pikema aja jooksul ja soodustavad kasulike mullabakterite tegevust. Mullale lisatud huumuseühendi abil kasvab juurestik tugevaks ning toitained on paremini kättesaadavad.

Turba tõttu võib mullasegu sisaldada vähesel määral kõdunemata looduslikke kiude, nagu tuppvillpeasid ja väikseid puiduosakesi. Jämedateraline koostis muudab mulla õhulisemaks.

Erimuld aitab saavutada väiksema vaevaga paremaid tulemusi. See sobib kõigile aias kasvavatele puudele ja põõsastele. Happelist pinnast vajavatele taimedele on saadaval eraldi erimuld.

Kasutamine

Mulla kulu uue istandiku rajamiseks

Puu istutamine: 3–5 kotti puu kohta
Põõsa istutamine: 1–2 kotti põõsa kohta

Kasutusjuhend

 • 3–5 kotti puu kohta

 • 1–2 kotti põõsa kohta

Sarnased tooted

  Which country site would you like to visit?